REKLAMA

Gospodarka, Wasze sprawy

Mieszkania Plus w koszarach

Opublikowano 12 listopada 2016, autor: PS

Gmina Kożuchów zgłosiła się do programu Mieszkanie Plus. – Mamy wolny budynek w koszarach, wystarczy go wyremontować – mówi burmistrz Paweł Jagasek.

Obecnie osiem gmin z naszego województwa stara się o pieniądze z Narodowego Programu Mieszkaniowego.

– Cztery z północy i cztery z południa, w tym Kożuchów – wyjaśnia Robert Paluch, wicewojewoda. – Nasz pełnomocnik cały czas ogląda jednak kolejne lokalizacje – dodaje.

 W Lubuskiem za rządowy program odpowiada Janusz Mojsiewicz. Kożuchów odwiedził trzy tygodnie temu. P. Jagasek uważa, że gmina ma spore szanse na sukces.

– Inni pokazują działki, które trzeba uzbroić i doprowadzić drogi. A my wszystko już mamy. Wystarczy tylko wyremontować budynek – tłumaczy.

Według burmistrza, pustostan można przekształcić w blok za 2-3 mln zł. Dzięki temu w Kożuchowie przybyłoby 40-45 mieszkań. Urząd złożył już specjalny wniosek i ma nadzieję, że załapie się na rządowe pieniądze. Na razie nie wiadomo jeszcze według jakich kryteriów będą rozdzielane środki. Nie wiadomo też, kto później będzie przydzielał mieszkania.

– Oddajemy nasz budynek. Liczę, że 20 mieszkań wynegocjujemy dla siebie – wyjaśnia burmistrz.

Na pewno nie powstaną tam lokale socjalne. Program przeznaczony  jest dla osób, które zarabiają zbyt dużo, żeby załapać się na lokum od gminy, ale zbyt mało, by kupić sobie własne.

– To mają być po prostu mieszkania dla tych, których stać na czynsz w wysokości 500-600 zł. Na pewno znajdziemy chętnych w gminie – tłumaczy.

Obecnie na mieszkanie w Kożuchowie czeka ponad 70 rodzin.

komentarz »
  1. Maja 8 września 2017 10:07 - Odpowiedź

    Ten budynek to Maskara tak jak ten zielony

Napisz komentarz »