REKLAMA

Kultura, Oświata

Drzwi otwarte w szkołach

Opublikowano 13 maja 2017, autor: Tomasz Krupa

Nowosolskie szkoły ponadgimnazjalne kusiły gimnazjalistów.

– Odwiedziłam trzy szkoły – mówi Natalia Gacek z Siedliska. – Waham się pomiędzy Baczyńskim a Elektrykiem. W przyszłości chciałabym zostać fizjoterapeutkę. Jeśli zdecyduję się na liceum, to na profil akademicki z rozszerzoną biologią.

Angela Jasińska i Weronika Mitka chciałyby być policjantkami. Od roku uczą się w liceum mundurowym w Elektryku. Dziewczyny potrafią już fachowo udzielić pierwszej pomocy. Wiedzą też jak rozłożyć i złożyć karabin.

– Mimo, że czasem jest ciężko nie żałuję wyboru szkoły – mówi Angela. – Nie mogę się doczekać już drugiej klasy. Wtedy będziemy mieć zajęcia na komendzie.

Kamila Świerniak i Klaudia Kurzawa uczą się w Nitkach.

– Już w gimnazjum wiedziałam, że wybiorę technikum. Chciałam uczyć się i szkolić w zawodzie. Chcę być fryzjerką. Na razie czeszę, strzygę rodzinę i kolegów ze szkoły, ale w przyszłości chciałabym mieć własny zakład.

Klaudia Kurzawa już za rok będzie technikiem inżynierii środowiska i melioracji.

– Nie boję się żadnej pracy – zapewnia. – Potrafię ułożyć kostkę brukową, pomalować mieszkanie czy wykuć dziurę w ścianie. Na praktykach w Niemczech nie miałam z tym, żadnych problemów. Po technikum zamierzam kontynuować naukę na tym samym kierunku na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Napisz komentarz »