Baner_Haltia_1000x200

Dwa mecze, sześć punktów

Opublikowano 06 maja 2017, autor: Tomasz Krupa

To była świetna majówka w wykonaniu Amatora Bobrowniki. Ekipa Andrzeja Michalskiego najpierw wygrała na trudnym terenie w Żarach, a później rozprawiła się u siebie ze Zrywem Rzeczyca.

Amator spotkanie w Żarach rozpoczął od mocnego akcentu. W 9. min bramkę strzelił Tomasz Rozynek. Stały fragment gry. Dokładne dośrodkowanie i napastnik gości przy biernej postawie obrońców Promienia, dostawił tylko głowę i skierował futbolówkę do pustej bramki. W 18. min było już 2:0. Tym razem na listę strzelców po kontrze wpisał się Patryk Zawojek. W 22. min kolejny cios wyprowadził Tomasz Rozynek. Kolejny stały fragment gry. Rzut wolny i Rozynek po raz drugi w tym meczu pokonuje Sebastiana Bieńko. W 38. min przepiękną bramkę dla gospodarzy zdobył Dariusz Piechowiak. Uderzył z szesnastu metrów i golkiper Amatora był bez szans. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gości. Po przerwie atakował Promień. W 78. min gola kontaktowego zdobył Michał Kulas. Niestety gospodarzom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

W środę (03.05) Amator Bobrownik zmierzył się u siebie ze Zrywem Rzeczyca. Na boisku w Otyniu ciekawie było od samego początku. Pierwszy gol padł już w drugiej minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Żurawski. Gospodarze nie cieszyli się jednak zbyt długo. Chwilę później wyrównał Paweł Topolski. Drugą bramkę dla gospodarzy, w 36 minucie, zdobył Adam Pojnar (imponujący strzał niemal z połowy boiska). Goście nie odpuszczali i po kilku minutach znów był remis. W ostatniej minucie pierwszej połowy meczu, trzeciego gola dla Amatora z rzutu karnego strzelił Tomasz Rozynek. Z decyzją sędziego nie zgadzał się Wojciech Krzywicki. Sędzia bez wahania wlepił mu żółtą kartkę.

W drugiej połowie wynik meczu na 4:2 ustalił Bartek Żurawski.

Promień Żary – Amator Bobrowniki 2:3 (1:3)

Bramki: Piechowiak (39.), Kulas (79.) – Rozynek 2 (9., 23.), Zawojek (19.)

Promień: Bieńko – Femlak, Reszyczyńaski, Rogalski, Wołoszyn (od 70. min Floryszczak), Kuczyński, Nowak, Kulas, Żółtański (od 46. min Włodarczyk), Piechowiak, Jelski.

Amator: Oborski – Bajorski, Mar. Lewandowski, Derewońko, Mat. Lewandowski (od 54. min Krawczyk) Pojnar, Rechun Rozynek, Walter, Zawojek (od 90. min Słowoński), Żurawski (od 75. min Stańko).

Żółte kartki: Wołoszyn, Nowak – Mat. Lewandowski

Amator Bobrowniki – Zryw Rzeczyca 4:2 (3:2)

Bramki: Żurawski 2 (2.,55.), Pojnar (36.), Rozynek (45.) – Topolski (3.), Rogowski (39.)

Amator: Oborski – Bajorski (od 80 min. Lewandowski), Marcin Dębiczak (od 46 min. Derewońko), Grygorowicz, Lewandowski, Pojnar, Rechun ( od 88 min. Stańko), Rozynek, Walter, Zawojek (od 85 min. Słoński, Żurawski ( od min.62 Krawczyk).

Zryw: Hoffman – Bartkowiak, Kozak, Krzywicki, Pisarski, Rogowski, Rosiński, Szewczak, Topolski, Wasilewski (od 70. min Masiuk), Ziółkowski.

Żółte kartki: Rechun, Lewandowski – Krzywicki.