REKLAMA

Kultura, Oświata

Nitki i Ogólniak bez dyrektorów

Opublikowano 03 czerwca 2017, autor: PS

Starostwo przeprowadziło konkursy na dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. Na razie nie wiemy, kto będzie zarządzał Ogólniakiem i Nitkami.

Żadnych zmian w CKZiU Elektryk. Dotychczasowy dyrektor Grzegorz Königsberg był jedynym kandydatem i wygrał konkurs. Podobna sytuacja miała miejsce w ZSP 5 w Kożuchowie. Irena Szwarc także nie miała konkurentów. Dyrektorką Spożywczaka nadal będzie Iwona Małczak. O to stanowisko starała się również Małgorzata Olech-Klonecka, była dyrektor CKUiP w Zielonej Górze, ale z przyczyn formalnych odrzucono jej kandydaturę.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie zarządzał Nitkami i Ogólniakiem. O fotel dyrektora Nitek rywalizowali obecna dyrektor Renata Sawicka-Dytko i nauczyciel Bogusław Rokosz (były wicedyrektor szkoły).

– Konkursu nie rozstrzygnięto z powodu nieuzyskania wymaganej liczby głosów przez kandydatów – informuje Dagmara Ostrowska, rzecznik starostwa.

Przypomnijmy, że R. Sawicka-Dytko w ub.roku objęła stanowisko po Reginie Wąwoźnej. Zarząd powiatu szukał wtedy dyrektora na rok, bo planował reorganizację szkół. Teraz nie określił jak długo ma trwać kadencja.

Nie udało się też znaleźć nowego dyrektora LO im. Baczyńskiego. Do konkursu nie przystąpiła obecna dyrektor Ewa Zacłona. O jej stanowisko starali się Ryszard Kozakiewicz, menadżer z Sulechowa i Dariusz Miśkiewicz, były dyrektor Gimnazjum Samorządowego w Kożuchowie. Pierwszy kandydat odpadł, bo nie spełnił wszystkich wymogów formalnych. Drugi nie uzyskał wystarczającej liczby głosów. Przypomnijmy, że wcześniej nie udało mu się wygrać także konkursu na dyrektora szkoły w Mirocinie Dolnym.

Zarząd nie podjął jeszcze decyzji, czy powtórzyć konkursy w Nitkach i Ogólniaku. Domagają się tego radni z Komisji Oświaty. Możliwe, że władze powiatu pójdą inną droga i powierzą komuś stanowisko. W środę (31.05.) starosta spotkał się z pozostałymi członkami zarządu, ale decyzje dotyczące dyrektorów odłożono.

komentarz »
  1. Nowosolanka 13 czerwca 2017 11:52 - Odpowiedź

    W CKZiU powinien zarządzać inżynier ,który zna się na nowoczesnych technologiach . Kierunki kształcenia muszą być powiązane ze Strefą Przemysłową .

Napisz komentarz »