Gospodarka

Inwestor w Kożuchowie

Opublikowano 10 czerwca 2017, autor: PS

Firma PPH Postęp kupiła działkę na strefie przemysłowej w Kożuchowie. Chce budować park produkcyjny, a w przyszłości zagospodarować całą strefę.

3-hektarowa działa poszła za 451 tys. zł. Burmistrz sprzedał ją w piątek (9.06.).

– Jestem bardzo zadowolony, bo to był kolejny cel na tę kadencję, żeby strefa żyła, a gmina miała z tego korzyści – mówi Paweł Jagasek, burmistrz Kożuchowa.

– Na razie zbyt wcześnie, żeby mówić o miejscach pracy. Na tę chwilę nie wiemy jeszcze nawet, co będzie produkowane w Kożuchowie – mówi Marcin Janicki Wiceprezes Zarządu ds. Ekspansji i Rozwoju.

Firma zainwestowała już na strefie południowej w Nowej Soli. – Niestety brakuje tam już terenów pod rozbudowę, stąd pomysł na Kożuchów – zdradza M. Janicki.

Na strefie chce postawić park produkcyjny o powierzchni 20 tys. m.kw. Przedsiębiorstwo prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy mieliby się zainstalować w hali. Powstanie ona prawdopodobnie dopiero w 2019 roku. Wcześniej firma musi stworzyć dokumentację i uzyskać pozwolenia na budowę, a to może potrwać ponad rok.

– Jesteśmy deweloperem. Najpierw musimy wypromować miejsce, pozyskać klienta i dopiero na koniec wybudować fabrykę – wyjaśnia M. Janicki.

Promocja nie będzie łatwa. – Będziemy przekonywać inwestorów, że są przyjazne władze, podsyłać raporty bezrobocia. Niestety liczy się też dojazd, dlatego musimy poczekać, aż uruchomiona będzie druga nitka S3 – tłumaczy prezes.

Deweloper ma dalsze plany. – Burmistrz przekonał nas tym, że ma dużo działek i możemy się rozbudowywać. Przez pięć lat planujemy zabudowywać całą strefę w Kożuchowie – zapowiada M. Janicki. Zdradza też, że firma w pierwszej fazie zainwestuje w Kożuchowie około 20 mln zł. Docelowo zaś chce mieć hale o łącznej powierzchni 40 tys. m.kw.

Napisz komentarz »