REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Kultura, Oświata, Rozrywka

Tam warto się wybrać

Opublikowano 14 października 2017, autor: Rafał Krzymiński

14 października 2017do20 października 2017

Sobota – 14 października

21.00-2.00 – Latino party, czyli impreza w gorących rytmach tino latino. Na parkiecie zagoszczą: kizzzzzomba, merengue,cha cha, rock&roll, reggaeton, bachata, trans techno. Zaprasza DJ Zen ze Studia Tańca Salsa Con Timba Club. Wstęp – 10 zł – Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13.

Niedziela – 15 października

18.00 – De Mono akustycznie – koncert. W tym roku mija 30 lat, od kiedy Andrzej Krzywy z kolegami pojawili się na scenie. Stworzyli niezapomniane przeboje m.in. „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy „Statki na niebie”. Zespół wielokrotnie nagradzano prestiżowymi nagrodami. Jako pierwszy polski wykonawca otrzymał prestiżową nagrodę MTV w kategorii Local Hero za płytę multimedialną Play, wyróżnienie „Złoty Strzał” za najciekawszą innowację na rynku reklamowym. W 2010 r. De Mono dostało Fryderyka za Radiowy Hit Roku, a okazała się nim piosenka „Póki na to czas” z albumu „No stress”. Wystąpią w składzie: Andrzej Krzywy (wokal), Piotr Kubiaczyk (gitara basowa), Paweł Dampc (instrumenty klawiszowe i wokal),  Paweł Pełczyński (saksofony, instrumenty perkusyjne i wokal), Tomasz Banaś (gitara i wokal),  Marcin Korbacz (perkusja), Zdzisław Zioło (gitara i wokal) – aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50.

Wtorek – 17 października

18.30 – Takakarma. Skoty 2- wernisaż, czyli prezentacje świeżych absolwentów Instytutu Sztuk Wizualnych wydziału artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. O 19.00 przy okazji tego wydarzenia odbędzie się koncert- Katarzyny Kwiecień-Długosz „Paplanina” i Artura Majewskiego „Unimaginable Game” – Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19.

19.00 – Spektakl ” Kłamstwo”. Przenikliwe i zabawne studium kłamstwa autorstwa Floriana Zellera, francuskiego dramaturga. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to możliwe? Obsada: Izabela Kuna, Milena Suszyńska, Wojciech Malajkat, Mikołaj Roznerski. Reżyseria Wojciech Malajkat . Bilety w cenie 90 zł można kupić na abilet.pl, ul. Zamkowa 7/4a, tel. 68 324 47 74 lub w internecie na portalu abilet.pl – Filharmonia Zielonogórska, pl. Powstańców Wielkopolskich 10.

 Środa – 18 października

20.00 – Siedem Razy Jeden gra długość „Uczucia – czyli 70 wieczór z grupą improwizacyjną w składzie: Katarzyna Piasecka, Znany Wojtek Kamiński, Janusz Pietruszka, Przemysław Żejmo i przy klawiszach Albert Bezdziczek. Bilety w cenie 20 zł dostępne w Kawonie i na abilet.pl – Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa 5.

 Czwartek – 19 października

19.30 – Patrycja Kamola i przyjaciele – koncert Czekając na miłość. Album podsumowuje kilkuletnią pracę artystki i jej współpracę z najlepszymi polskimi muzykami jazzowymi. Patrycja zadebiutowała w 2013 r., a już w 2015 r. zyskała miano „Wokalnej Pery Instytutu Muzyki” . Bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) i 15 zł (w dniu koncertu). – Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa 5.

Piątek – 20 października

19.00 Joanna Borkowska – Elementy. Studiowała nauki polityczne na uniwersytetach Jagiellońskim, Oksfordzkim i Paul Valery w Montpellier. Tytuł doktora obroniła na UJ w 2004 r., gdzie wykładała m.in. historię myśli politycznej i stosunki międzynarodowe. Od 2008 r. całkowicie poświęciła się malarstwu. Zadebiutowała w 2009 r. w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Prace wystawiała w w Zurychu, Madrycie, krakowskim CSW – Solvay, Muzeum w Koszalinie, Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Galerii Labirynt w Lublinie, BWA Jelenia Góra oraz w Galerii Sztuki Współczesnej w Legnicy. Ważny jest dla niej kontakt z naturą. W malarstwie Borkowskiej widać inspiracje filozofią, nauką, głównie astrofizyką. Na ekspozycji zobaczymy obrazy z serii Rezonans oraz Z.E.N. (Zjawiska Energetyczne Natury).- Biuru Wystawa Artystycznych, al. Niepodległości 19.

20.00 – Tubis trio jazz nie jazz, najważniejsza jest prawda. 8 września w holenderskiej wytwórni Challenge Records ukazała się pierwsza studyjna płyta zespołu pt. „”The Truth”. Krytyk muzyczny Marek Sierocki nie może się nachwalić tego wydawnictwa” : „To znakomity krążek! Świetne kompozycje. Raz jeszcze okazuje się, że w muzyce, również jazzowej, ważne są melodie. Płyta jest fantastycznie nagrana. Światowe brzmienie.” – Marek Sierocki

Formacja zagra w składzie:  Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas), Przemek Pacan (perkusja).

Komentowanie zamknięte