REKLAMA

Gospodarka

Więcej kasy na oświatę!

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: (krzym)

Powiat nowosolski pozyskał 3,2 mln zł na projekt „Razem dla pogranicza – poprawa infrastruktury edukacyjnej i rozwój transgranicznych kompetencji”. To bardzo dobra informacja dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”. Inwestycja zostanie zrealizowana we współpracy z Centrum Innowacji i Wsparcia z niemieckiego Forst i zakończy się we wrześniu 2020 r. To nie tylko przebudowa i wyposażenie szkolnych pracowni dydaktycznych, pomieszczeń przyległych, korytarzy, ciągów komunikacyjnych, łazienek i szatni. Nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne zyskają cztery pracownie warsztatowe kształcenia zawodowego: procesów produkcyjnych, miernictwa i materiałoznawstwa, eksploatacji energetyki, kompleks pracowni CNC/trenażery.

W planach jest utworzenie ogródka energetycznego (energii odnawialnej). Z całej puli – 2 mln pochłoną prace budowlane, 1 mln zł wyposażenie, a reszta trafi na szkolenia i kursy. Wśród nich są m.in. kurs języka niemieckiego specjalistycznego dla uczniów polskich uczących się w zawodach: technik elektryk, technik energetyk lub technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik – mechatronik i pokrewne.

komentarz »
  1. Nowosolanka 26 listopada 2017 19:19 - Odpowiedź

    Brakuje mi w projekcie CKZiU pracowni do kształcenia: Mechaników i Budowlańców , różnych specjalności na poziomie technikum i zawodówki .Zawodów tych uczono przez 70 lat w ODLEWNIAKU.

Napisz komentarz »