REKLAMA

Komunikacja

Most w listopadzie. A ekrany kiedy?

Opublikowano 04 listopada 2017, autor: Michał Szczęch

Do końca listopada ma zostać oddany most, budowany na drodze łączącej Ługi i Czasław. O nowy most mieszkańcy upominali się od lat. Ten stary, drewniany, co chwila trzeba było łatać, a rolnicy obawiali się wjeżdżać ciężkim sprzętem.

Inwestycja może okazać się bodźcem do rozwoju okolicznych wsi. Wójt Barbara Wróblewska wierzy, że wzrośnie atrakcyjność okolicznych działek budowlanych.

Most pochłonął 800 tysięcy złotych. Połowę wyłożył urząd gminy.

Skoro mowa o inwestycjach drogowych, w gminie Otyń trwa cały czas remont ul. Kościuszki. Jego zakończenie zaplanowano na styczeń przyszłego roku. Koszt to blisko trzy miliony złotych. Gmina wyłożyła 35 procent.

Prace na S-3 również mają zakończyć się w przyszłym roku, latem. Mieszkańcy gminy obawiają się, że wzrośnie poziom hałasu. Od lat proszą zarząd dróg krajowych o ustawienie dźwiękoszczelnych ekranów. Bezskutecznie. O ekrany prosi też gmina. Bo wzmożenie hałasu obniży wartość okolicznych działek budowlanych i gmina, przy ewentualnej sprzedaży, będzie stratna.

– Obiecano nam, że po zakończeniu prac na S-3 przeprowadzony zostanie pomiar natężenia ruchu. Od tych badań zarząd dróg uzależnia postawienie ekranów – komentuje wójt Wróblewska.

 

Napisz komentarz »