REKLAMA

Gospodarka

Inwestycje ruszą z kopyta?

Opublikowano 25 listopada 2017, autor: Rafał Krzymiński

Udało się rozstrzygnąć ważny przetarg. Remontu doczekają się szkolne budynki.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że największe tegoroczne inwestycje są zagrożone, bo brakuje firm, które chcą podjąć się remontów. A jeśli już takie się znajdą, to żądają za roboty krocie.

Szkoły się ucieszą

Dopiero za trzecim razem udało się wybrać firmę, która wykona prace remontowe w Zespole Szkół im. Józefa Wybickiego, przy ul. Kościelnej i Kościuszki (działają tu podstawówka i gimnazjum). Na plac budowy wejdzie Pro-Infra z Jerzmanowej. Wyceniła roboty na 946 tys. 143 zł i 49 groszy. Daje 60 miesięcy gwarancji.

Przy obu placówkach zaplanowano nowoczesne place apelowe i miejsca parkingowe. Przy Kożuchowskiej ponadto: wymianę 400 metrów ogrodzenia, nawierzchnię z kostki polbrukowej, ławeczki, miejsca odpoczynku dla dzieci i mnóstwo zieleni. Za boiskiem w stronę stacji paliw powstanie miasteczko ruchu drogowego.

Przy Kościelnej do wymiany jest ogrodzenie pamiętające PRL. Od strony ul. Głogowskiej zazieleni się zaniedbana skarpa.

Zrobią dachy

W poniedziałek (21.11) miasto otworzyło oferty na trzeci etap remontów dachów w budynkach przy ulicach: Rynek 5, Rynek 21 i Głogowska 38. Na to zadanie miasto zabezpieczyło w budżecie 219 tys. 387 zł. Zgłosiły się dwie firmy. Blacharstwo-Dekarstwo oraz usługi budowlane Jan Ossowski z Wąsosza wyceniło swoje usługi na 283 tys. 848 zł i 87 groszy (kwota brutto). Zaproponowało 48 miesięczny termin gwarancji. Zakład Dekarsko-Budowlany Henryk Sznajder z Jaczowa, koło Głogowa wycenił roboty na dachach na 216 tys. 195 zł i 9 groszy (kwota brutto) i zaproponował 60 miesięczny termin gwarancji.

Urzędnicy dokonają teraz oceny formalno-prawnej i wybiorą najkorzystniejszą ofertę.

To nie koniec kłopotów

Wciąż nie wiadomo, kto zagospodaruje podwórze między blokami nr 3 i 4, przy ul. Kożuchowskiej. Kosztorys zadania opiewał na 800 tys. zł. W pierwszym przetargu najtańsza oferta wyniosła 1 mln 290 tysięcy złotych, w drugim 1 mln 97 tys. zł. Mieszkańcy czekają m.in. na wymianę chodników i nowe place zabaw.

Rewitalizacja łącznie obejmuje osiem zadań. Na ten cel w budżecie gminy zabezpieczono 11 mln zł.  Remont budynku po komendzie policji przy ul. Dworcowej już się zakończył. Kosztował 200 tys.zł. W 2018 r. znajdzie się tam miejsce dla bytomskich organizacji pozarządowych.

Największym projektem za 7,5 mln zł jest odnowienie podwórek i wyburzenie szpetnych komórek na zapleczach kamienic i budowa nowej infrastruktury: murów, komórek,chodników, dróg z kostki betonowej, nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Na realizację inwestycji jest rok. Burmistrz Jacek Sauter czeka na decyzję zarządu województwa lubuskiego w sprawie przedłużenia terminu do końca 2019 r.

Napisz komentarz »