REKLAMA

Komunikacja

Kierowcy skoszą lampy?

Opublikowano 25 listopada 2017, autor: PS

Latarnie w Mirocinie Dolnym będą zamontowane przed barierkami ochronnymi. – Mam nadzieję, że kierowcy ich nie skoszą – mówi sołtys Krzysztof Raczykowski.

Przypomnijmy, inwestycja stała pod znakiem zapytania, bo okazało się, że część działek, na których miały stanąć lampy, należała do Lasów Państwowych. Paweł Jagasek przekonał jednak Zarząd Dróg Wojewódzkich, żeby przejął te tereny. Udało się wygrać walkę z czasem i jeszcze w czerwcu gmina ogłosiła przetarg na budowę 28 latarni w Mirocinie Dolnym i Studzieńcu. Wystartowały trzy firmy. Wygrało przedsiębiorstwo ITINET z Zielonej Góry, które zaproponowało, że wykona zadanie za 125 tys. zł.

– Prace ziemne już mamy zakończone. Czekamy na dostawę słupów. Powinny przyjechać na początku grudnia – mówi Mateusz Bocheński z ITINET.

Firma na wykonanie zadania ma czas do 18 grudnia. Krzysztof Raczykowski, sołtys Mirocina Dolnego zastanawia się nad umiejscowieniem niektórych latarni.

– Obawiam się o lampy, które mają być zamontowane przy zakręcie na Studzieniec. Staną przed barierką ochronną. Mam nadzieję, że nikt ich nie skosi, ale wiadomo jak jeżdżą kierowcy w tym miejscu – mówi.

M. Bocheński tłumaczy, że inwestycja jest realizowana zgodnie z projektem.

– Lampy muszą być porządnie zakotwiczone. W tym miejscu jest skarpa, która prowadzi do Mirotki. Nie było możliwości, żeby inaczej zamontować latarnie – wyjaśnia.

Napisz komentarz »