REKLAMA

Sport

Astra nie dała rady wiceliderowi

Opublikowano 02 grudnia 2017, autor: Kamil Babiarczuk

– Jak zaczyna się spotkanie od 1:5, to trudno potem odwrócić jego losy – mówił po meczu Dariusz Kujawa. Bramkarz Astry trafił w sedno.

W ostatnich tygodniach wejście w mecz nie jest mocną stroną nowosolan. Widać to było w sobotę w rywalizacji ze Spartą. Goście na starcie wypracowali sobie pokaźną przewagę, którą w dalszej części meczu utrzymywali.

Już do przerwy podopieczni Roberta Kołodyńskiego przegrywali 9:17. W drugiej odsłonie spotkania, gdy w szykach gości pojawiło się rozluźnienie, nowosolanie zmniejszyli nieco straty. W końcówce inicjatywę znowu przejęła Sparta. Zespół z Obornik Wlkp. mądrze się bronił i wyprowadzał skuteczne kontrataki. To pozwoliło im ostatecznie wywieźć z Nowej Soli 3 punkty.

– Zdecydowanie przespaliśmy pierwszą połowę. W drugiej podnieśliśmy się. Przyspieszyliśmy granie i wizualnie gra się wyrównała. Obiektywnie jednak trzeba stwierdzić, że zespół Sparty był lepszy i zasłużenie wygrał – komentował szkoleniowiec nowosolan.

Nieregularność to największy problem podopiecznych Roberta Kołodyńskiego. Potrafią toczyć wyrównane boje z najlepszymi. by chwilę później seryjnie tracić bramki i bić głową w mur w ofensywie.

– Mamy wzloty, a potem nagle tracimy serię bramek. Myślę, że problem siedzi w głowach i w mentalności. Często później siada nam skuteczność. Musimy nad tym popracować – dodaje trener Astry.

Dzisiaj (02.12., o godz. 18:00) Astra zmierzy się w Kościanie z Tęczą. Czeka ją równie wymagające zadanie, co przed tygodniem.

– Musimy dobrze wejść w mecz, odpowiednio nakręcić się na przeciwnika. Wtedy na pewno powalczymy  – zapowiada trener Astry. Punkty nowosolanom bardzo by się przydały, bo w tabeli zaczęli się niebezpiecznie zbliżać do miejsc zagrożonych spadkiem.

Astra Nowa Sól – Sparta Oborniki Wlkp. 23:32 (9:17)

Astra: P. Bortnowski, H. Ceglarz, S. Gołębiowski, P. Grygorowicz (2), M. Hajnysz, B. Hołubek (2), K. Kowalski (4), D. Kujawa, S. Lisiewicz (2), S. Lotko (6), M. Marciniak (1), P. Nowakowski (2), R. Nowakowski, J. Paszkiewicz (2), M. Rapiejko, M. Wysocki (2),

Napisz komentarz »