Przegrali wygrany mecz

Opublikowano 02 grudnia 2017, autor: Kamil Babiarczuk

Spory niedosyt po niedzielnym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław mają Muszkieterowie Nowa Sól. Półtora minuty przed końcem podopieczni Artura Cielmy prowadzili różnicą 7 punktów, a mimo to pozwolili przyjezdnym na doprowadzenie do dogrywki. W ciągu dodatkowych 5 minut bezapelacyjnie lepsi byli wrocławianie.

Muszkieterowie Nowa Sól – Exact Systems Śląsk II Wrocław 80:90 (20:17; 12:16; 26:20; 16:21; 6:16)

Muszkieterowie: G. Taberski 20, A. Cielma 15, J. Der 15, K. Traczyk 13, D. Grudziński 7, A. Bednarczyk 4, M. Busz 4, A. Polewiak 2.

Po dwóch kwartach jednym punktem prowadzili goście. Po trzeciej górą byli już gospodarze. W końcówce wydawało się, że mecz mają pod kontrolą i lada moment będą fetować czwarty ligowy triumf z rzędu. Nic z tych rzeczy. Śląsk odrobił straty, a w dogrywce pewnie zwyciężył 16:6.

– Żal, że uciekło nam to zwycięstwo. Zabrakło nam pewności siebie w wyprowadzeniu piłki. Taka jest koszykówka. Trzeba być w pełni skupionym do końca. Ogromny żal, bo mieliśmy ten mecz w kieszeni – tłumaczył po spotkaniu Artur Cielma.

– Mieliśmy parę punktów przewagi i chyba w podświadomość wkradła się myśl, że mecz już jest wygrany – wtórował mu Grzegorz Taberski.

W zespole Muszkieterów właśnie Grzegorz Taberski rzucił najwięcej punktów. Były zawodnik Stelmetu BC Zielona Góra wrócił w tym sezonie na drugoligowe parkiety, by pomóc nowosolanom w walce o utrzymanie.

– Zdrowie dopisuje, rzuty wpadają, a moja gra wygląda chyba nie najgorzej. To, co przed laty się nauczyłem teraz procentuje. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak fajnie – kontynuuje zawodnik Muszkieterów.

W niedzielę (03.12., o godz. 17:00) nowosolanie w delegacji zmierzą się z KS Kosz Pleszew. – Z każdym jesteśmy w stanie wygrać. Musimy się otrząsnąć po ostatnim spotkaniu. Jedziemy do Pleszewa po zwycięstwo – przekonuje trener Muszkieterów. Drużyna z Pleszewa w tabeli zajmuje piąte miejsce i do tej pory zgromadziła 3 punkty więcej niż nowosolanie.