REKLAMA

Sport

Remis w derbach

Opublikowano 02 grudnia 2017, autor: Kamil Babiarczuk

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Centralnej Ligi Juniorów U-17 doszło do derbów województwa Lubuskiego. Falubaz Zielona Góra podejmował Stilon Gorzów Wielkopolski. Oba zespoły podzieliły się punktami, choć młodzi zielonogórzanie przed porażką uchronili się już w doliczonym czasie gry.

Wynik meczu w 27. minucie otworzył Mikołaj Winiarski. Minutę przed przerwą remis gospodarzom zapewnił Szymon Szafran. 5 minut po zmianie stron Stilon ponownie objął prowadzenie. Tym razem bramkę dla przyjezdnych zdobył Kacper Gołojuch. Falubaz punkt uratował w ostatniej akcji meczu. Po tym, jak jeden z zielonogórzan został powalony w polu karnym, sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Jakub Patelski.

– Duża pochwała dla chłopców, że walczyli do końca. Nie zabrakło nam sił to również zasługuje na uwagę. Bramki straciliśmy po prostych błędach. Można się cieszyć z remisu, choć wiadomo, że chciałoby się wygrać – komentował trener Falubazu, Bartosz Siemiński.

– Mam spory niedosyt, bo bramkę straciliśmy w ostatniej akcji. Jestem jednak zadowolony z chłopaków, bo zagrali dobry mecz. Szkoda, że nie potwierdziliśmy tego większą ilością bramek – mówił szkoleniowiec Stilonu, Karol Gliwiński.

Oba lubuskie zespoły już wcześniej zapewniły sobie grę w Centralnej Lidze Juniorów U-17 na wiosnę.

Napisz komentarz »