REKLAMA

Polityka

PiS idzie po Kożuchów

Opublikowano 09 grudnia 2017, autor: PS

Jerzy Gała został szefem PiS w Kożuchowie. Zapowiada, że jego ugrupowanie wystawi silnego kandydata w wyborach samorządowych.

Nowego szefa komitetu PiS w Kożuchowie poznaliśmy w środę (29.11.). Głosowanie odbyło się w remizie. Wystartowało dwóch kandydatów: Andrzej Nowocień – radny ze Stypułowa i Jerzy Gała. Pierwszy dostał 5 głosów, drugi 8.

Nowy przewodniczący chce, żeby komitet rozrósł się do 50 osób. Dziś jest 16.

– Żeby dobrze działać, komitet musi być rozbudowany. Potrzeba osób z różnych warstw społecznych. Chcę zorganizować drużynę młodych ludzi. Ściągnąć jak najwięcej 40-latków – zapowiada Jerzy Gała. Główny cel to przejęcie władzy w Kożuchowie.

– Burmistrz wystawi swoją listę, ale być może nasza będzie bardziej atrakcyjna. Przecież reprezentujemy partię rządzącą, której sondaże rosną – ocenia. Ma już rywala dla Pawła Jagaska. – Na razie jego nazwisko to tajemnica, ale na pewno będzie to mocny kontrkandydat – zapowiada J. Gała.

Nowy szef PiS w Kożuchowie negatywnie ocenia pracę burmistrza.

– Nie może działać jak syndyk masy upadłościowej. Nie widzę, żeby ściągał firmy. On tylko generuje koszty. Dworzec za 3 mln 200 tys. zł to słaby pomysł – mówi.

Jerzy Gała chce postawić na rozwój gospodarczy.

– Trzeba ściągnąć inwestorów, żeby ludzie nie musieli jeździć do pracy w Nowej Soli. Nie może być tak, że miasto się zwija. Totalizator padł, bukmacher też, czy ktoś widział takie miasta? – pyta nowy szef PiS. Dodaje, że niektóre sukcesy Jagaska, wcale nie należą do niego. – Remont stadionu? Przecież to PiS daje na to pieniądze. To zasługa wicewojewody Roberta Palucha, który jeździł do ministerstwa sportu – tłumaczy.

Radny będzie obserwował 

J. Gała chciałby, żeby A. Nowocień został sekretarzem komitetu. Nie wiadomo jednak, czy do tego dojdzie, bo radnemu ze Stupułowa, nie podoba się, że koledzy z PiS zarzucili mu, że za bardzo zbliżył się do burmistrza.

– Przecież dzięki tej współpracy są lampy i drogi w Stypułowie. W samorządzie nie ma polityki – mówi. Zapowiada, że chce kandydować na radnego, ale prędzej pojawi się na liście u P. Jagaska, niż u J. Gały.

– Nie wypisuję się z PiS, ale będę ich obserwował. Czekam na 50 członków, których zapowiada pan Gała – komentuje A. Nowocień.

Nowego przewodniczącego pozytywnie ocenia za to R. Paluch. – To aktywny działacz. Jest asystentem posła Marka Asta. Ma ambitne plany, chce przyjąć dużo osób i dobrze, bo Kożuchów w ostatnim czasie był białą plamą. Będę go wspierał, niech działa – mówi. W sobotę (9.12.) PiS wybierze swojego szefa w powiecie nowosolskim.

komentarze »
  1. korko 23 grudnia 2017 11:10 - Odpowiedź

    Syndyk masy upadłościowej…. Mówi o gościu któremu padłą firma.

  2. Obserwator 28 stycznia 2018 20:25 - Odpowiedź

    Idealny kandydat który „przepił” swój własny interes 😉

Napisz komentarz »