Gospodarka

Znana marka w Kożuchowie?

Opublikowano 23 grudnia 2017, autor: PS

Kożuchowem zainteresowała się duża firma odzieżowa. Wjechałaby na strefę od razu, ale nie ma dobrego dojazdu.

W tym roku Paweł Jagasek sprzedał na strefie 3 hektary. Za 451 tys. zł działkę kupił inwestor ze Świebodzina, który buduje hale pod wynajem.

– Ogłosiliśmy negocjacje na następne cztery hektary. Inwestor ze Świebodzina jest mocno zainteresowany zakupem, bo przygotowuje dokumentację na wielką inwestycję – zdradza burmistrz. Wszystko ma się rozstrzygnąć w przyszłym roku. Inwestor zapowiedział gminie, że w ciągu dwóch lat chciałby zacząć prace. Przedstawił koncepcję budowy hali o powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych.

– Prowadzi rozmowy z firmami, które mogłyby się w tej hali zainstalować. Wśród zainteresowanych jest duża firma odzieżowa, która rozważa zrobienie u nas centrum logistycznego. Mogę tylko powiedzieć, że to bardzo znana marka. Warunek, jaki nam postawiono, to dobry dojazd do strefy. Inwestor chce, żeby tiry mogły szybko dostać się na trasę S3 – mówi burmistrz.

Teraz, żeby wjechać na strefę trzeba najpierw objechać stodołę z cegieł. Władze gminy i powiatu chcą w przyszłym roku zrobić nową drogę.

– Dyskutujemy nad przebudową skrzyżowania, tak żebyśmy ominęli stodołę. Prawdopodobnie przesuniemy skrzyżowanie dalej od sklepu – mówi Wiesław Staruch, kierownik Powiatowego Zarządu Dróg. Powiat inwestycję wpisał do przyszłorocznego budżetu. Wstępnie oszacowano ją na 350 tys. zł, ale dopiero po przetargu będzie wiadomo, ile droga będzie kosztować.

– W przyszłym roku chcielibyśmy ją wykonać, ale to też będzie zależało od burmistrza, który deklarował współfinansowanie – dodaje W. Staruch. Burmistrz raczej z deklaracji się nie wycofa, bo mówi, że to priorytetowa sprawa dla dalszego rozwoju gminy.

Napisz komentarz »