Ludzie, wydarzenia

Iskry z kominów

Opublikowano 30 grudnia 2017, autor: PS

W trakcie świąt strażacy mieli pełne ręce roboty.

W sobotę (23.12.) rano aż trzy zastępy wyjechały na ul. Wojska Polskiego w Nowej Soli. Z komina w budynku nastawni PKP strzelały iskry. Wygaszono w piecu. Strażacy z podnośnika nasypali do komina piasku. – Było widać, że nie był czyszczony, ale palacz pokazał nam dokument, że miesiąc temu kominiarz zrobił przegląd. Widocznie nie wyczyścił go porządnie – mówi Sławomir Ozgowicz, oficer prasowy PSP w Nowej Soli. Strażacy kazali jeszcze raz wezwać kominiarza.

Tego samego dnia po południu podobny pożar miał miejsce w Żukowie. Zajęli się nim strażacy z Nowej Soli do spółki z ochotnikami z Nowego Miasteczka. Nad kominem rozstawiono drabinę, ale żarzącej się sadzy nie można było ugasić piaskiem. Strażacy musieli użyć gaśnicy proszkowej.

– Komin był tak zaniedbany, że nie było w nim prawie prześwitu. Chyba nigdy nie był czyszczony – mówi S. Ozgowicz. Właścicielowi zabroniono palić w piecu. Nie posłuchał i następnego dnia strażacy znów musieli interweniować. Napalił i zasnął pijany. Tym razem przyjechała też policja, która zabrała gospodarza na komendę.

Z pożarem sadzy strażacy walczyli także w niedzielę (24.12.) w Stypułowie, a także we wtorek (26.12.) w Borowie Polskim.

Napisz komentarz »