REKLAMA

Komunikacja

Jezdnie niegotowe!

Opublikowano 30 grudnia 2017, autor: (krzym)

W tym roku na Zatorzu do odnowy było aż 14 dróg. Z ambitnych planów nic nie wyszło. Ulice Szymanowskiego, Reymonta i Kruczkowskiego będą przebudowane dopiero wiosną. Zimą prace nie będą kontynuowane, bo jak tłumaczą urzędnicy, rozkopane jezdnie o tej porze roku, utrudniłyby życie mieszkańcom.

Nowy termin zakończenie zadania to 30 kwietnia. Główną przyczyną poślizgu są kolizje, a konkretnie miejsca, w których roboty krzyżują się z różnymi liniami przesyłowymi np. gazem lub prądem. Takich punktów zapalnych było kilkadziesiąt. Na ulicy Kruczkowskiego szykują się dodatkowe prace, wymieniony zostanie kolektor kanalizacji deszczowej. Dzięki temu mieszkańcy ul. Przyszłości nie powinni już mieć problemów z podtopieniami na podwórzach.

W tym roku przebudowano ok. trzech kilometrów dróg o łącznej powierzchni 20 tysięcy  metrów kwadratowych. Ulice i chodniki wykonano z betonowej kostki brukowej. Nową nawierzchnię dostały m.in. ulice Solskiego, Długosza, Wierzyńskiego, Narutowicza, Lelewela i Dygasińskiego. Na wszystkich wymieniono oświetlenie, w miejsce starych lamp, pojawiło się 50 nowych słupów z oprawami LED. Inwestycja na Zatorzu to wydatek rzędu prawie 8 mln zł.

Napisz komentarz »