REKLAMA

Wasze sprawy

Mercedes wśród agregatów

Opublikowano 06 stycznia 2018, autor: PS

Kożuchowski Uskom dostał agregat. Kupił też nowiutkiego forda. Na liście życzeń jest jeszcze beczka do wożenia wody.

Rok 2018 zaczął się dla prezesa Sławomira Trojanowskiego bardzo dobrze. Spółka dostała wymarzony agregat. – To mercedes wśród takiego sprzętu. W razie awarii może obsłużyć wszystkie pompownie i przepompownie. Wszędzie są wtyczki. Wystarczy przewieźć agregat i go podłączyć – mówi prezes. Urządzenie kosztowało 62 tys. 730 zł. Gminie udało się jednak załapać na dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który dał połowę kwoty. Agregat ma moc ok. 45 kW.

Przypomnijmy, pod koniec roku gmina przekazała spółce 200 tys. zł. Za połowę tej kwoty powstała kanalizacja przy ul. Herberta w Kożuchowie. Za resztę prezes miał zrobić zakupy.

– Na daniach przyjedzie beczka, a w piątek (5.01.) podpisujemy umowę na kupno auta – opowiada S. Trojanowski. Z salonu przyjedzie nowiutki ford transit za blisko 60 tys. zł. Trafi do wodociągów. Na wiosnę Uskom planuje zakup kolejnego auta. Tym razem dla brygady remontowej. Ma mieć podwójną kabinę i odkrytą pakę, żeby można było przewozić rury i sprzęt. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Napisz komentarz »