REKLAMA

Komunikacja

Roboty się ślimaczą! Co z tunelem?

Opublikowano 14 stycznia 2018, autor: Rafał Krzymiński

Prace budowlane w okolicach dworca wciąż się ślimaczą. Prezydent przeprasza i przy okazji zapowiada remont obskurnego tunelu, który łączy perony.

Przebudowa ulicy Towarowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do ul. Gimnazjalnej zgodnie z planem powinna zakończyć się w listopadzie. Tymczasem, będziemy mieli przynajmniej półroczny poślizg. Wykonawcą jest warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych „EXPORT-PRIBEX”.

– Cały czas staram się być optymistą, choć to bardzo trudne – komentuje prezydent Wadim Tyszkiewicz. – Przez święta faktycznie niewiele działo się na placu budowy, bo Ukraińcy, którzy tam pracują, pojechali do siebie. Od kilku dni jest trochę lepiej – podkreśla.

Mieszkańcy skarżą się na bałagan na budowie. Przypomnijmy. Prezydent przyznał, że są solidne podstawy do zerwania umowy z wykonawcą i naliczenia kary. To jest jednak bardzo ryzykowny krok z uwagi na ciężką sytuację na rynku budowlanym. Firmy nie mają rąk do pracy i nie przystępują do przetargów. Nawet jeśli miasto pozbyłoby się warszawskiego wykonawcy, nie ma pewności, czy dałoby się go zastąpić.

Zgodnie z założeniami trwa przebudowa parteru dworca PKP. Pomieszczenia maja być dostosowane dla potrzeb Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego i straży miejskiej. Wykonawcą jest Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Piekarski i Wojbud, obie z Nowej Soli. Inwestycja powinna być gotowa do kwietnia, jej koszt to 3 mln 221 tys. zł.

Kiedy zniknie ta woda?

Nowosolanie skarżą się też na dworcowy tunel, który łączy perony. Po każdym deszczu zbiera się tam woda i aby przejść go suchą stopą, warto zaopatrzyć się w kalosze. Niezbyt kulturalni mieszkańcy i turyści zrobili sobie w tym miejscu toaletę. Prezydent przekonuje, że zna problem. – Zwrócimy się do kolei z wnioskiem, aby wyremontować przejście – zapowiada. – Nie może być tak, że będziemy mieli piękne centrum przesiadkowe i obskurny tunel. Jesteśmy gotowi zrobić mały remont na własny koszt. Wystarczy położyć płytki i odwodnić ten teren – przekonuje.

Napisz komentarz »