Brawo Astra! Jest zwycięstwo i punkty

Opublikowano 04 lutego 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Podopieczni Roberta Kołodyńskiego pokonali Start Konin 26:22 i wreszcie zwyciężyli w drugiej lidze. Od razu przesunęli się też w ligowej tabeli.

MKST Astra Nowa Sól – SSRiR Start Konin 26:22 (10:10).

Astra: Kujawa – Wysocki 6, P. Nowakowski 4, Bortnowski, Paszkiewicz i Hajnysz po 3, Adamek, Jaworski i Hołubek po 2, Lisiewicz 1 oraz Rapiejko, Kowalski, Lotko, Grygorowicz, Nowakowski, Gołębiowski.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. Drużyny popełniały sporo błędów i grały bardzo nieskutecznie. Po 30 minutach na tablicy pojawił się niski wynik 10:10. Najwyższe, trzybramkowe prowadzenie nasi uzyskali dopiero w 49. minucie po rzucie Przemysława Nowakowskiego. Od tego momentu Astrze grało się zdecydowanie łatwiej. Nasi uniknęli nerwowej i dramatycznej końcówki i po ostatnim gwizdku cieszyli się z bezcennych punktów.

Pozostałe wyniki: MKS Tęcza Kościan – MKS Żagiew Dzierżoniów 31:28, SKS Orlik Brzeg – SKF KPR Sparta Oborniki 28:35, Śląsk Wrocław Handball Team – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 33:29, UKS Olimp Grodków – LKS OSiR Komprachcice 31:29, UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – SPR Bór Oborniki Śląskie 23:28, KS Forza Wrocław – TS Zew Świebodzin 24:20.