Aktualności, Kultura, Oświata

Aula pełna muzyki

Opublikowano 04 lutego 2018, autor: FP

Koncert noworoczny, połączony ze zbiórką pieniędzy na remont auli, wypadł wyjątkowo udanie.

Powrót do tradycyjnych koncertów noworocznych w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego wypadł nadzwyczaj udanie.

– Chciałabym przywracać dobre tradycje i zwyczaje, które tutaj zanikły ? mówi Aleksandra Grządko, dyrektorka „Ogólniaka”. – Więc kiedy usłyszałam, że była taka tradycja bliskiej współpracy ze szkołą muzyczną, pomyślałam, że to niepowtarzalna okazja, by zaprosić pana dyrektora do współpracy. I udało się! I to przy pełnym zaangażowaniu grona pedagogicznego. Nie było osoby, która nie włączyłaby się w te działania, technicznie czy logistycznie ? opowiada.

Ale koncert był też okazją i pretekstem do zorganizowania zbiórki na dokończenie remontu auli. Konkretnie chodzi o odświeżenie parkietu. ? To właściwie zabieg kosmetyczny, wieńczący długofalowy remont, modernizację budynku i wyposażenia sal. Myślę sobie, że teraz już niewiele brakuje. Aula jest już wymalowana i teraz potrzebne nam są grosze, w porównaniu do inwestycji, które miały tu miejsce ? mówi pani dyrektor.

Cel to 16,5 tys. zł. Po koncercie konto szkoły wzbogaciło się o 6 tys. 357 zł, co jest sumą ze sprzedaży cegiełek, datków i przelewów.

W planach jest już kolejna impreza, pod koniec roku, która organizowana będzie z myślą o zbiórce środków na remont sali gimnastycznej.

Napisz komentarz »