Aktualności, Samorząd

Wójt się waha

Opublikowano 03 marca 2018, autor: PS

Izabela Bojko zastanawia się, czy startować w nadchodzących wyborach.

– Na razie skupiam się na pracy. Na koniec roku chciałabym mieć poczucie, że dobrze wykonałam swoje obowiązki i zrealizowałam cele – mówi Izabela Bojko. Wójt waha się czy w ogóle startować w wyborach. Jej zdaniem praca wójta to ciężkie zadanie.

– Ostatnie cztery lata odbiły się na mojej rodzinie, bo pracy w gminie poświęcam wiele prywatnego czasu – mówi. Przyznaje też, że trochę zrazili ją sami mieszkańcy.

– Realizujemy inwestycje za miliony, robimy drogi, chodniki, odwodnienia, oświetlenie, a zawsze znajdzie się ktoś, kto przeszkadza. Powie, że kiedyś było lepiej. To przykre, bo pracuje na to cały sztab ludzi – mówi.

I. Bojko wyliczyła, że pozyskała dla gminy 15 mln zł.

– Nikt nawet nie podziękował. Radni rozliczają mnie z kolei za 7 tys. zł, które wydałam na zespół śpiewaczy na dożynkach. I nie patrzą, że na ten cel też pozyskałam pieniądze – tłumaczy wójt.

Po czterech latach naszła ją refleksja.

– Pukam się w głowę, po co mi to wszystko i zastanawiam, czy dalej chcę być wójtem. Mam inne propozycję pracy w samorządzie. Może z nich skorzystam – mówi. Ostateczną decyzję ogłosi w maju.

Napisz komentarz »