Wasze sprawy

Komisariat dwa miliony droższy

Opublikowano 10 marca 2018, autor: PS

Policja zaplanowała za mało pieniędzy na budowę komisariatu w Kożuchowie. Dołoży, czy zrezygnuje z inwestycji?

Komenda policji w Gorzowie Wlkp. rozstrzygnęła przetarg na budowę komisariatu w Kożuchowie. Zgłosił się tylko jeden wykonawca – firma Malbud T. Kuriata z Sulechowa. Wyceniła zadanie na 6 mln 387 tys. zł, tymczasem komenda zaplanowała tylko 4 mln 19 tys. zł.

– Ogłosimy drugi przetarg i poszukamy nowego wykonawcy. Mamy początek roku. Może dlatego wystartowała tylko jedna firma. Liczymy, że w kolejnym przetargu będzie większa konkurencja – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik komendy z Gorzowa.

A co jeśli cena nie spadnie? – Zdajemy sobie sprawę, że nie można ogłaszać przetargów w nieskończoność. Jeśli nie uda się znaleźć tańszego wykonawcy, będziemy czekać na decyzję komendanta głównego, który albo zwiększy budżet, albo zrezygnuje z inwestycji – mówi M. Maludy. Podobny problem policja ma z budową komisariatu w Iłowej. W poniedziałek (5.03.) unieważniono przetarg na to zadanie. Komenda ma na ten cel 2 mln 674 tys. zł, a wykonawca wycenił prace ma 4,3 mln zł.

Burmistrz razem z komendantem nowosolskiej policji od dłuższego czasu starają się o budowę nowego komisariatu. Stara siedziba jest w fatalnym stanie i jej remont byłby nieopłacalny. Żeby przekonać komendanta głównego do budowy nowego komisariatu radni zgodzili się bezpłatnie przekazać policji działkę pod koszarami.

– Liczymy, że uda się wybudować komisariat. To bardzo potrzebna inwestycja. W miejscu gdzie ma powstać, jest duże osiedle, szkoła, chcemy tam zrobić parking – mówi burmistrz Paweł Jagasek.

Napisz komentarz »