Wasze sprawy

Nowy rozkład jazdy

Opublikowano 10 marca 2018, autor: Rafał Krzymiński

Od jutra (11.03) pociągi pojadą po nowemu.

Lubuski Oddział Spółki Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO informuje, że w niedzielę nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów w Lubuskiem. Zmiany podyktowane są rozpoczęciem kolejnych prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej w całym kraju, w tym w województwie lubuskim.

Najważniejsze zmiany w regionie.

* dostosowanie godzin kursowania pociągów do prowadzonych prac (zmiany minutowe).

* wprowadzenie okresowo komunikacji zastępczej za pociągi, na odcinkach: 14 ? 23 maja Zielona Góra ? Nowogród Bobrzański (modernizacja kilku przejazdów drogowo-kolejowych), 9 ? 18 kwietnia na linii Gorzów Wielkopolski ? Zbąszynek i z powrotem (modernizacja kilku przejazdów drogowo-kolejowych), 6 ? 27 kwietnia – Jankowa Żagańska ? Węgliniec  -10 maja ? 9 czerwca Gorzów Wielkopolski ? Santok.

Kolejny etap modernizacji estakady kolejowej wymusza zmiany organizacyjne w ruchu pociągów pomiędzy Krzyżem a Gorzowem Wielkopolskim. Komunikacja zastępcza będzie kursowała bezpośrednio pomiędzy stacją Santok a Gorzów Wielkopolski, z pominięciem stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Remonty w Niedoradzu

Ponadto w dalszym ciągu będą prowadzone prace modernizacyjne na trasie Zielona Góra ? Niedoradz, Rzepin ? Kostrzyn, Witnica ? Kostrzyn. Na niniejszych odcinkach ruch pociągów będzie prowadzony po jednym torze. Nowy rozkład jazdy pociągów to także zmiany na stacji Zielona Góra. Z powodu prac związanych z budową przejścia podziemnego oraz przebudową wiaduktu nad ulicą Batorego dojdzie do istotnych zmian w organizacji ruchu na stacji Zielona Góra. Kolej prosi, aby zwracać uwagę na komunikaty megafonowe i inne informacje, w szczególności z których peronów odjedzie dany pociąg.

 Informacje na dworcu

Rozkład jazdy, który wejdzie w życie 11 marca 2018 r. będzie obowiązywał do 9 czerwca.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.polregio.pl, w zakładce w regionach „lubuskie”. Dodatkowo w niedzielę (11.03) i poniedziałek (12.03) na holu dworca w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze będzie otwarty punkt informacyjny, gdzie będzie można otrzymać aktualny rozkład jazdy.

Napisz komentarz »