Wasze sprawy

Budują Park Marzeń

Opublikowano 10 marca 2018, autor: (krzym)

W sąsiedztwie ulicy Głogowskiej i szkoły podstawowej trwa budowa Parku Marzeń. W tym miejscu stoi już plac Nivea, dla dzieciaków i młodzieży do 14 roku życia. To domek ze ślizgawką, na który można się powspinać, bujaki i huśtawki. Wokół niego straszyły chaszcze i nieużytki i samosiejki. Miasto wymyśliło, że zrobi tu porządek i zainwestuje w park rekreacyjny. Firma Pro Infra z Jerzmanowej, która za 1 mln 273 tys. zł wygrała przetarg na to zadanie, wykonała już najbardziej uciążliwe prace ziemne.

Przypomnijmy. W planach jest budowa placów zabaw, trzech mini boisk dla małych dzieci ze sztucznej trawy. Obiekty będą miały nawierzchnię piaszczystą i z poliuretanu.

W Parku Marzeń zobaczymy boisko do gry w bule, ławki i kosze na śmieci. Nowością będzie edukacyjna ścieżka sensoryczna, dzieciaki, także te z zaburzaniami np. równowagi i wzroku pobawią się, wykorzystując zmysł dotyku.

Teren zostanie oświetlony. Nie zabraknie zieleni, przy placu przybędzie 8000 sztuk drzew i krzewów, 0,22 hektara zajmie łąka kwietna.

Wszystko musi być gotowe do 30 czerwca.

Pieniądze na inwestycję miasto zdobyło z unijnego  Regionalnego Programu Operacyjnego (85 proc.), w ramach trzeciego etapu rewitalizacji Bytomia Odrzańskiego.

Napisz komentarz »