Sport

Korona odpuściła puchar

Opublikowano 07 kwietnia 2018, autor: Jakub Kłyszejko

W środę (04.04) o 16:00 piłkarze z Kożuchowa mieli powalczyć o ćwierćfinał lubuskiego Pucharu Polski. Do spotkania jednak nie doszło. Dlaczego?

Nasi w ligowym starciu wygrali u siebie z Lubuszaninem 2:1. Cztery dni później mieli udać się do Drezdenka. Mecz został odwołany i rywal bez walki awansował do kolejnej rundy. O kulisach tej sprawy opowiedział nam prezes Korony Paweł Zwolski.

– Zastanawialiśmy się nad tym już od soboty. Część zawodników wyjechała do pracy. Niektórzy nie mogli zwolnić się z pracy. Mecz był zaplanowany na godzinę 16:00, także musielibyśmy wyjechać co najmniej o 12:00. Dochodzą do tego studenci i uczniowie, którzy też nie byli dyspozycyjni. Naliczyliśmy ośmiu zawodników, już łącznie z juniorami. Nie chciałem tego zostawiać na ostatnią chwilę. W takim składzie nie bylibyśmy w stanie nawiązać równorzędnej walki. Pojechalibyśmy tam tylko na wycieczkę. To się mijało z celem. Puchar wcześniej był już przekładany i ewentualne przełożenie meczu nie wchodziło w grę. Nasz grafik jest bardzo mocno napięty – podsumował prezes.

 

Napisz komentarz »