REKLAMA

Samorząd

Zrzutka na chodnik

Opublikowano 07 kwietnia 2018, autor: FP

Radni jednomyślnie przegłosowali przyznanie województwu pomocy finansowej. Brzmi może nieco kuriozalnie, ale wystarczy wgryźć się w szczegóły, aby zrozumieć o co chodzi.

– W budżecie gminy na rok 2018 zabezpieczone zostały środki w wysokości 10 tys. zł na pomoc finansową dla województwa lubuskiego. Opracowana zostanie dokumentacja projektowa budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej na odcinku Wrociszów ? Lubieszów, łączącego te dwie miejscowości ? wyjaśniała na ostatniej sesji Greta Maciejewska, inspektor ds. Inwestycji w urzędzie gminy.

Okazuje się jednak, że zrzutka jest większa. Bo za wartą w sumie 30 tys. dokumentację płaci zarówno gmina, jak i powiat wraz z województwem. Każdy po równo.

– Zarząd Dróg Wojewódzkich realizuje przebudowę drogi 297 na tym odcinku, cała wartość zadania wynosi ponad 7 mln zł, ale w zakresie dokumentacyjnym nie uwzględniono 300 metrów chodnika ? komentowała wójt Izabela Bojko. – I to był mój wymysł, żeby te 300 metrów się tam znalazło, żeby połączyć Wrociszów z nową drogą, która bieganie od Lubieszowa w kierunku drogi 297, tzw. drogą przy barze ? mówiła. – W ostatnich latach mieliśmy tam dwa wypadki śmiertelne, więc ta inwestycja jest zasadna ? dodała

Napisz komentarz »