Aktualności, Rozrywka, Wasze sprawy

Rowery, rolki i graffiti

Opublikowano 15 kwietnia 2018, autor: FP

Warto już wpisać sobie w wakacyjny kalendarz kilka imprez, które odbędą się na nowosolskim torze dla BMX i skateparku.

Intensywne lato szykuje nam Stowarzyszenie P.A.R.K., które rozplanowało już największe i najważniejsze tegoroczne imprezy, które odbędą się w Parku Krasnala II i okolicy. Szczegóły zdradza Łukasz Hendel, szef stowarzyszenia.

– Pierwsza już 2 i 3 czerwca. Będą to zawody rolkowe organizowane razem z „Jogurtem” czyli Tomaszem Kwietniem. To jedna z najznamienitsza postaci polskich rolek, facet który ma rekord Guinessa w przejechaniu maratonu na rolkach tyłem. Był u nas w zeszłym roku i bardzo mu się podobało ? wyjaśnia. – Przyjedzie też prawdopodobnie Tomek Przybylik, jeden z najlepszych zawodników na świecie, ostatnio zajął trzecie miejsce w pucharze świata w Chinach ? dodaje Hendel.

Stowarzyszeniu bardzo zależy też na wizerunku miasta, więc w planach jest też grafficiarski jam. – Po to, by młodzi ludzie zobaczyli jak to się robi w dobry sposób i przy okazji potrenowali. Będą też osoby z zewnątrz, które parają się grafficiarstwem ? wyjaśnia szef P.A.R.K.

Impreza odbędzie pod tym samym szyldem co w ubiegłym roku, czyli Fight or Die. W przedsięwzięciu bierze udział Łukasz Karaś, ratownik medyczny, który od kilku lat zmaga się zgroźną chorobą ? SLA, czyli stwardnieniem zanikowym bocznym.

Z kolei 30 czerwca Nowa Sól po raz kolejny będzie gościć Mistrzostwa Polski BMX. – Przyjedzie cała śmietanka, wszystko pod egidą PZKol. To już piąte mistrzostwa u nas ? zachęca Hendel.

Komu będzie mało jazdy na BMX, może wybrać się do parku ponownie, w dniach 18-19 sierpnia.

Impreza odbędzie się pod hasłem Ride od Die – BMX Contest i będą to zawody na skateparku, choć będzie też opcja skorzystania z pozostałych atrakcji, m.in. z pumptracku w ramach Bike Olympic Games.

Mało? Nie szkodzi. – Bardzo prawdopodobne, że największą z tegorocznych imprez będzie East Cup, rodzaj BMX-owych pucharów, ma to kilka edycji, m.in. W Berlinie, Cottbus, no i w Nowej Soli ? wyjaśnia Hendel. – Na dwudniowe zawody zjawi się kadra niemiecka, więc zawodników może być więcej niż na Mistrzostwach Polski, choć jest to tylko jakiś cykl zawodów. Bo takich lig landowych to oni mają ileś tam, a poziom i tak jest wyższy niż u nas ? tłumaczy. – A Niemcy bardzo, bardzo chwalą nasz tor i w zasadzie to od nich wyszedł cały pomysł. A my chcemy tą współpracę podtrzymać ? dodaje szef stowarzyszenia.

Warto też pamiętać, że dzieciaki, które ciągnie do BMX-ów, zawsze mogą przyjść do klubu i tam spróbować swoich sił. – Będziemy współpracować w tym roku z Gustawem Dądelą, mistrzem Polski. Będzie wpadał do nas na dzień lub dwa w tygodniu i uczył nasze dzieciaki. Zachęcamy, bo to świetny sport, jest też sporo wyjazdów na zawody więc daje do fajną frajdę. Póki co, stałych zawodników, którzy przychodzą regularnie, mamy ok. 15. – wyjaśnia Hendel.

Napisz komentarz »