Kierownik na bramce

Opublikowano 15 kwietnia 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Bramki Astry w sobotnim (07.04) spotkaniu strzegł… Marian Wasilewicz, kierownik drużyny. Mimo tego nowosolanie spisali się całkiem nieźle. Przez trzy kwadranse walczyli jak równy z równym z trzecią siłą ligi.

SKF KPR Sparta Oborniki – Astra Nowa Sól 30:21 (15:13).

Astra: Wasilewicz – Hajnysz 7, Grygorowicz 4, Hołubek i P.Nowakowski po 3, Lotko 2, Bortnowski i Gołębiowski po 1 oraz Kasendra i R.Nowakowski.

Nasi w końcówce sezonu grają bez żadnej presji. Nie mają dużych szans na wyprzedzenie rywali, a spadek na ostatnie miejsce im raczej nie grozi. Runda wiosenna nie jest tak dobra, jak miała być, ale nie można powiedzieć, że Astra nie walczy. Do Obornik pojechała bez dwóch nominalnych bramkarzy. Zawinili związkowi działacze, którzy nie dopełnili formalności związanych z potwierdzeniem badań lekarskich.

Przedostatni zespół na początku nieco zaskoczył gospodarzy. Sparta liczyła na szybkie i łatwe zwycięstwo, ale tak nie było. Gra była wyrównana. W dziewiątej minucie Astra prowadziła nawet 4:3. Później to miejscowi dyktowali warunki, ale nowosolanie nie odstawali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:13. Nowosolanie dzielnie walczyli do 45. minuty. Od tego momentu Sparta zaczęła odjeżdżać. Dziewięciobramkowa porażka z silnym przeciwnikiem wstydu nie przynosi.

W sobotę (14.04) nowosolanie w hali przy ul. Botanicznej podejmą Tęczę Kościan. Spotkanie rozpocznie się o 17:00.

Okiem trenera

Robert Kołodyński: – Widać było sporą różnicę w umiejętnościach, ale na tle silnego rywala zagraliśmy dobre zawody. Możemy być bardzo zadowoleni z postawy zespołu, który walczył ambitnie do końca. Trudna sytuacja jeszcze mocniej nakręciła chłopaków. Podjęli walkę z trudnym przeciwnikiem. Zrobimy wszystko, aby wygrać dwa mecze we własnej hali. Przede wszystkim dla kibiców i własnej satysfakcji. Nie ma żadnego ciśnienia, ale chcemy ten sezon zakończyć z honorem.

Pozostałe wyniki: SSRiR Start Konin – MKS Żagiew Dzierżoniów 32:29, LKS OSiR Komprachcice – SPR Bór Oborniki Śląskie 35:33, EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – Zew Świebodzin 23:29, SKS Orlik Brzeg – Forza Wrocław 25:44, MKS Tęcza Kościan – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 24:26, Śląsk Wrocław Handball Team – UKS Olimp Grodków 21:26.