Wasze sprawy

Szykujcie formę i rowery!

Opublikowano 15 kwietnia 2018, autor: oprac. msz

29 kwietnia, o 10 sprzed zamku Karolat w Siedlisku wyruszy rajd rowerowy. Każdy może wziąć udział. Warto!

Uczestnicy tradycyjnie pojadą do Puszczy Tarnowskiej, w przeszłości nazywanej Puszczą Karolacką. Tradycyjnie, bo przecież rajd organizowany jest przez społeczników z Fundacji Karolat od kilku lat.

– W tym roku jedziemy pod hasłem „Z Siedliska do szwedzkich szańców”. Tym samym wyprawa nawiąże do tematyki wojny 30 letniej, która jest motywem przewodnim tegorocznego Święta Bzów ? przypomina Marcin Kula, miejscowy społecznik. – Podczas wycieczki zobaczymy pozostałości szwedzkich umocnień z tego okresu, znajdujące się na terenie puszczy.

Łączna długość trasy nie powinna przekroczyć 30 km. Znacząca jej część przebiegać będzie leśnymi drogami utwardzonymi szutrem. Należy jednak liczyć się z odcinkami nieco trudniejszymi.

Udział w wyprawie jest bezpłatny, a liczba uczestników nie podlega ograniczeniom. Z przyczyn organizacyjnych Zarząd Fundacji prosi jednak o wcześniejszą rejestrację wszystkich chętnych. Można to uczynić pisząc na adres e-mail: fundacja@karolat.org

Z uwagi na prognozowany czas wyprawy (sześć godzin) konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednią ilość napojów oraz pożywienia, w tym zwłaszcza kiełbasek nadających się do upieczenia w ognisku.

Jak zawsze, warto też pamiętać o odpowiednim przygotowaniu roweru, doborze odzieży stosownej do pory roku i możliwych zmian pogody, a także środkach do odstraszania owadów.

Przewodnikiem wyprawy będzie Jan Wojtasik.

Informacje organizacyjne: www.janwojtasik.pl; https://www.facebook.com/fundacjakarolat/; Fundacja KAROLAT, 67-112 Siedlisko, ul. Sławska.

Napisz komentarz »