Wasze sprawy

Remont? Jeszcze nie teraz

Opublikowano 15 kwietnia 2018, autor: FP

Jeden z mieszkańców domaga się remontu dachu. Administracja twierdzi jednak, że nie jest od robienia takich prezentów.

W ostatnim czasie sporo budynków w mieście wypiękniało, ale są też takie, których stan ciągle pozostawia wiele do życzenia. – Proszę zobaczyć jak wygląda ten dach ? mówi pan Bogdan, który mieszka w jednej z kamienic wchodzącej w skład tzw. „Osiedla Hutniczego”. – Tu dziura, tam dziura… Tam jakieś dachówki leżą luzem. Przecież to może w każdej chwili spaść, wystarczy że wiatr mocniej zawieje ? pokazuje palcem. – Czy administracja nie mogłaby tego w końcu wyremontować? Tu u nas są dwa mieszkania niewykupione, m.in. moje. Ja mogę je wykupić, nie ma problemu! Tylko zanim nasza wspólnota uzbiera na remont dachu, to miną lata! – denerwuje się nowosolanin.

Co na to Zakład Usług Mieszkaniowych? Prezes Mariusz Smolarczyk wyjaśnia: – ZUM nie zrobi remontu na własny koszt. My nie robimy prezentów. To wspólnota ma założony rachunek na taki cel. A wspólnota zawiązuje się automatycznie w momencie, gdy chociaż jedna osoba wykupuje mieszkanie.

Smolarczyk sprawdził też, jak wygląda sytuacja tego konkretnego budynku. Okazuje się, że jeden z tamtejszych mieszkańców miał zadłużenie, ale sytuacja już się normuje. A fundusz remontowy choć skromny, to jest i działa. – Generalnie coś się zaczęło dziać w kwestii remontu ? mówi Smolarczyk. – Trzeba pamiętać też o jednej rzeczy. Jeżeli wspólnota zdecyduje się się na remont, to osoby, które nie wykupiły mieszkań nie partycypują w kosztach. Robi to miasto. Ale tacy mieszkańcy muszą mieć świadomość, że remont podnosi wartość nieruchomości, więc cena ewentualnego wykupu będzie odpowiednio wyższa ? tłumaczy szef ZUM.

Napisz komentarz »