AZS z Warszawy lepszy od naszego

Opublikowano 15 kwietnia 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Podopieczni trenera Ireneusza Łuczaka przegrali szósty mecz z rzędu. Panowie, czas się obudzić!

AZS UW Warszawa – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 28:24 (14:8).

AZS UZ: Kwiatkowski, Wieczorek – Zieniewicz 7, Gadaj i Jasiński po 4, Jaśkowski 3, Orliński i Pawlicki po 2, Kociszewski i Polito po 1 oraz Więdłocha, Mieszkian, Szarłowicz, Łukaczyn i Kuliński.

Po długiej absencji spowodowanej kontuzją do składu akademików wrócili Jędrzej Zieniewicz i Marcin Jaśkowski. Od razu byli pierwszoplanowymi postaciami. Nasi dobrze rozpoczęli spotkanie. Prowadzili 6:3. Niestety pomiędzy 11., a 24. minutą stracili osiem bramek z rzędu i błyskawicznie zrobiło się 11:6 dla gospodarzy. Akademicy razili nieskutecznością i nie wykorzystywali nawet łatwych sytuacji do zdobycia bramek. W drugiej połowie role się odwróciły. Drużyna trenera Łuczaka wyciągnęła wynik z 16:8 na 21:20. Wydawało się, że mecz rozpocznie się od nowa. Niestety nasi nie potrafili doprowadzić do remisu. Miejscowi wytrzymali ciśnienie i w końcówce dopełnili formalności.

Niemoc rewelacyjnego jesienią beniaminka nadal trwa. Idealna szansa na przełamanie nastąpi w sobotę (14.04). Do Zielonej Góry przyjedzie outsider i główny kandydat do spadku – ekipa MKS Grudziądz. Rywal uzbierał jak dotąd tylko dziewięć punktów. Początek meczu o godzinie 18:00 w hali przy ul. Szafrana.W środę (18.04) do Zielonej Góry zawita ekipa SMS ZPRP Gdańsk. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 19:00. Normalny bilet kosztuje 10, a ulgowy 5 złotych.