Opublikowano 06 maja 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Akademicy pokonali wyżej notowanego rywala z Kościerzyny.

KU AZS UZ Zielona Góra – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 28:24 (17:9).

AZS: Kwiatkowski, Wieczorek – Zieniewicz 7, Gadaj 5, Kociszewski i Jaśkowski po 4, Kuliński 3, Polito i Szarłowicz po 2, Jasiński 1 oraz Orliński, Mieszkian i Góral.

Runda wiosenna w wykonaniu akademików nie jest najlepsza. Zielonogórzan dopadł kryzys i osunęli się w tabeli. Faworytem sobotniego (28.04) pojedynku byli goście. Sokół zajmował piąte miejsce i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o ekstraklasę. Zielonogórzanie rozpoczęli ten mecz z animuszem. Grali skutecznie i mieli pomysł na konstruowanie swoich akcji. Przewaga rosła z minuty na minutę. Akademicy przyspieszyli jeszcze w samej końcówce i do przerwy prowadzili aż ośmioma bramkami. Gdy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty, goście dość niespodziewanie wrócili do gry. Trafili pięć razy z rzędu i z bezpiecznego 24:17 zrobiło się tylko 24:22. Na szczęście po czasie dla trenera Ireneusza Łuczaka, zespół wziął sprawy w swoje ręce, wytrzymał napór przeciwnika i sięgnął po trzy punkty.

Okiem trenera

Ireneusz Łuczak: – To bezcenne zwycięstwo, bo chcieliśmy potwierdzić własną wartość. Graliśmy z bardzo mocnym przeciwnikiem. Cieszy mnie to, że drużyna podeszła do tego spotkania bardzo zaangażowana. Zagraliśmy dużo lepiej niż w ostatnim czasie. Teraz jedziemy do Bydgoszczy na półfinał akademickich mistrzostw Polski. Potem wracamy do gry i z każdego meczu chcemy wziąć dla siebie jak najwięcej.

Pozostałe wyniki: WKS Grunwald Poznań – AZS UW Warszawa 23:24, Polski Cukier Pomezania Malbork – OKPR Warmia Energa Olsztyn 31:29, MKS Nielba Wągrowiec – MKS Mazur Sierpc 28:20, SPR GKS Żukowo – MKS Grudziądz 30:29, Real-Astromal Leszno – Stal Gorzów 27:25, Orlen II Wisła Płock – SMS ZPRP Gdańsk 23:23 (k.3:4).