REKLAMA

Kronika policyjna

Wyprzedzała na trzeciego

Opublikowano 06 maja 2018, autor: PS

Strażacy ratowali pięcioosobową rodzinę z audi. Żeby wydostać kobietę musieli odcinać dach.

Do wypadku doszło w środę (2.05.), po 20.00, na krajowej trójce. Jak wstępnie ustaliła policja, pięcioosobowa rodzina jechała audi a4 od strony Zielonej Góry. Na wysokości Niedoradza 36-letnia kobieta zaczęła wyprzedzać kilka aut. Nie zdążyła się schować i zderzyła się czołowo z fiatem ducato. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Pasażerowie audi, czyli 35-letni mężczyzna, dwie dziewczynki w wieku 16 i 12 lat oraz 14-letni chłopiec wysiedli o własnych siłach. Kobieta była zakleszczona.

– Poszkodowaną okryliśmy kocem termicznym i założyliśmy jej kołnierz ortopedyczny. Żeby wydostać ją z auta musieliśmy odcinać dach. Na noszach przetransportowaliśmy ją do karetki – informuje Sławomir Ozgowicz, oficer prasowy PSP w Nowej Soli.

Strażacy udzielali pomocy aż ośmiu osobom, bo w kraksie oprócz audi i fiata, brał udział jeszcze seat. Jego kierowca nie wyhamował i uderzył w bok busa. Uskarżał się na ból w barku. Wszystkich poszkodowanych karetki zabrały do szpitala. Aż do 23.00 ruch na S3 był utrudniony. Przyczyny wypadku zbada teraz nowosolska prokuratura. Świadkowie opowiedzieli policji, że kobieta wyprzedzała na trzeciego.

Napisz komentarz »