REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Świąteczny ryk 500 maszyn

Opublikowano 06 maja 2018, autor: FP

Trzeciomajowa Parada Motocyklowa udała się jak nigdy. Zapowiadanego deszczu jednak nie było, a liczba uczestników parady ponownie wzrosła. Nieoficjalne szacunki mówiły o 500 maszynach! – Też tak słyszałem, ale żadnego urządzenia do liczenia nie mamy. Trzeba po prostu usiąść i policzyć na filmie, ile było osób. Tak czy siak, był rekord ? komentuje Ryszard Szablowski, powiatowy radny i organizator parady, która w tym roku odbyła się już po raz czwarty. – Jestem zadowolony bo i motocyklisci byli zadowoleni ? mówi. – Zdecydowana większość była z naszego powiatu, ale zdarzali się także z Wrocławia, Gorzowa, Żar czy spod Poznania ? opowiada. – W przyszłym roku piąta parada, mały jubileusz. Może pomyślimy nad jakimś urozmaiceniem ? dodaje.

Wśród uczestników można było wypatrzeć całe rodziny. Mariusz Białek pojawił się na starcie parady wraz z żoną Małgorzatą i córką Angeliką. Cała trójka przyjechała do Nowej Soli z Przyborowa. – Jesteśmy drugi raz, rok temu byliśmy po raz pierwszy, bo to świeżo zakupiony motocykl ? mówił pan Mariusz i klepie czule swoją maszynę, czyli Yamahę Drag Star 1100. Okazuje się, że to powrót do starej miłości, która zaczęła się 20 lat temu, ale do tej pory nie miała szans na rozwinięcie skrzydeł. – Najpierw trzeba trochę zainwestować, żeby coś kupić. A potem można już tylko lać paliwo i jeździć ? wyjaśniał z uśmiechem. Żona i córka pana Mariusza generalnie wcielają się w rolę pasażerek, ale wprawne oko mogło dostrzec na rajdzie również czynnie jeżdżące panie. – Zdarzają się, widziałam kilka, jak podjeżdżało swoimi maszynami ? opowiadała pani Małgorzata.

Uczestnicy parady tradycyjnie zaczęli od okrążenia os. Konstytucji 3 Maja, by potem zygzakiem przejechać niemal całe miasto i skończyć w okolicy Parku Krasnala.

Napisz komentarz »