REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dramat za Konotopem. Nie żyją trzy osoby

Opublikowano 12 maja 2018, autor: Michał Szczęch

W poniedziałek (8.05) na trasie między Konotopem i Lubogoszczą zginęły trzy osoby, w tym 12-letnia dziewczynka.

Tomasz Kłosowski, komendant powiatowej komendy policji, wracał z Zielonej Góry do Wschowy. Na drodze między Konotopem i Lubogoszczą wyprzedziła go honda. Musiała pędzić, skoro T. Kłosowski jechał zgodnie z przepisami, stosując się do ograniczeń. Po kilku minutach, gdy minął zakręt, zobaczył rozwaloną hondę. Obok leżał zmasakrowany opel. Komendant Kłosowski rzucił się na ratunek. Udzielał pierwszej pomocy, starał się uratować rannych, wezwał pomoc. Jako policjant, ma doświadczenie w tak dramatycznych sytuacjach. Wiedział, że musi poinformować pogotowie o potrzebie wysłania dwóch karetek i helikoptera. W wypadku ucierpiało pięć osób.

We wtorek wszczęto śledztwo

Dramatyczny wypadek bada prokuratura ze Wschowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hondy rzeczywiście jechał za szybko. – Na łuku odbił na prawe pobocze, a później na lewy pas ? relacjonuje Artur Dryjas, prokurator rejonowy ze Wschowy. Z naprzeciwka jechał opel (z wstępnych ustaleń wynika, że jechał zgodnie z przepisami).

Kierowca hondy, 28-latek z Sulechowa, wiózł 12-letnią dziewczynkę. Siła, z jaką uderzył w opla, była na tyle silna, że oboje zginęli na miejscu. Przez chwilę była nadzieja, że dziewczynkę uda się uratować. Niestety, mimo reanimacji, nie przywrócono jej akcji serca. Na miejscu zginął też pasażer opla, 57-letni mieszkaniec Dolnego Śląska.

Kierowcę opla (32 l.) i drugiego z pasażerów (41 l.) przetransportowano do szpitala.

Czekają na badanie krwi

Przeprowadzono już oględziny miejsca wypadku, przesłuchano świadków. W czwartek prokuratura przeprowadziła sekcję zwłok.

Na wyniki badania pobranych próbek krwi trzeba jeszcze poczekać. Wykażą, czy kierowcy hondy i opla byli trzeźwi. Powołano też biegłego w zakresie ruchu drogowego. Dochodzenie ostatecznie wykaże, kto był sprawcą tragedii.

Napisz komentarz »