REKLAMA

Samorząd

Wójt Matysik szuka starosty

Opublikowano 12 maja 2018, autor: Michał Szczęch

Konotop w gminie Kolsko zorganizuje 25 sierpnia dożynki powiatowe. Znamy gwiazdę imprezy!

– Jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie ? twierdzi wójt Henryk Matysik. Doświadczenie w organizowaniu imprezy tej rangi gmina ma spore, bo dożynki powiatowe gościła u siebie dwa razy, ostatnio w 2015 roku.

Wójt o przyznaniu organizacji dożynek wiedział już w roku ubiegłym, dlatego na przełomie października i listopada obdzwonił wójtów i burmistrzów z powiatu, by z terminem organizowania dożynek gminnych u siebie dostosowali się do powiatowych. W ten sposób uniknie się sytuacji, że terminy się dublowały i wieńce nie dojeżdżały na czas, by wziąć udział w walce o reprezentowanie powiatu na wojewódzkim święcie plonów.

25 sierpnia jest terminem niemożliwym do przesunięcia z uwagi chociażby na gwiazdę powiatowego święta plonów. A będą nią „Piękni i młodzi”, zespół disco polo. Organizatorzy przewidują, że taka gwiazda może ściągnąć do Konotopu tłum, nawet pięć tysięcy osób. Dlatego trwają już rozmowy na temat zabezpieczenia imprezy. – Bo za bezpieczeństwo będę odpowiadał ja, jako gospodarz ? podkreśla Matysik.

Z miejscem dla takiej grupy gości problemów raczej nie będzie. Kramy i scena staną na placu w okolicach dawnego dworca kolejowego. Teren ten gmina niedawno, po kilku latach starań, przejęła od PKP.

Taka uroczystość, to szansa, by gmina Kolsko zaprezentowała wszystko, co ma najlepszego. Zapewne zaprezentuje się zespół śpiewaczy Konotopianie. Być może pojawi się kram z rękodziełem, wykonanym przez panie z koła gospodyń. Atrakcją bez wątpienia będzie występ dzieci z zespołu mandolinowego z Kolska. Kilka niespodzianek na pewno przygotuje Iwona Brzozowska, kierowniczka Gminnego Ośrodka Kultury. Pomoc zadeklarowali już strażacy, na których w Kolsku i Konotopie zawsze można liczyć. Więc szykuje się udana impreza.

– Postawimy na pewno na tradycję ? zapowiada wójt Matysik. – Problem możemy mieć jedynie ze znalezieniem starosty i starościny dożynek, wszak rolników z prawdziwego zdarzenia coraz mniej…

Napisz komentarz »