REKLAMA

Samorząd

Jak zwykle kłamie

Opublikowano 19 maja 2018, autor: PS

Radny Marcin Jelinek zarzuca burmistrzowi Pawłowi Jagaskowi, że ten ciągle kłamie. – Poczekam na tryb wyborczy i być może wtedy spotkamy się w sądzie – mówi burmistrz.

„Burmistrz Jagasek jak zwykle kłamał” – tak swój wpis na facebooku zaczął M. Jelinek. radny z Książa Śląskiego, który deklaruje, że w najbliższych wyborach powalczy o fotel burmistrza.

–  Kiedy było głosowanie nad kredytem i powiedziałem, że kredyt pójdzie na spłatę wcześniejszych zadłużeń to burmistrz zarzucił mi, że gadam głupoty. A z dokumentów wynika, że jednak tak będzie – mówi radny.

Burmistrz w postępowaniu przetargowym odpisał jednemu z banków, że część kredytu pójdzie na wcześniej zaciągnięte zobowiązania. Wskazał kwotę 1,3 mln zł.

– Zadłużenie spłacamy od początku roku. W postępowaniu przetargowym musimy stosować zapisy z budżetu. Planujemy kredyt na poziomie 3,9 mln zł, ale nie jest powiedziane, że w całości go weźmiemy, bo mamy nadwyżkę – tłumaczy P. Jagasek.

Wpis radnego skomentował tak: „(…)proponował jakieś doniesienie do prokuratury lub innych służb skoro ja tak często kłamie lub oszukuje czytając Twoje ostatnie wpisy. A jak nie, to proponuję odpowiedniego specjalistę, może pomoże.” – skomentował P. Jagasek.

M. Jelinek tłumaczy czemu napisał „zwykle”: – A jak było ze sprzedażą budynku w koszarach? Najpierw staraliśmy się o Mieszkanie Plus, a potem po cichu burmistrz opublikował zarządzenie że budynek idzie na przetarg – mówi i dodaje: – Trzeba mieć odwagę przyznać się do błędu. Jakoś prezydenci, czy burmistrzowie innych miast mogą powiedzieć, że coś się nie udało. A u nas to jest zamiatane pod dywan.

P. Jagasek: –  Jeżeli pan Jelinek chce swoją kampanię oprzeć na oczernianiu mnie, to mu gratuluje. Poczekam na tryb wyborczy i być może wtedy spotkamy się w sądzie – zapowiada.

Napisz komentarz »