REKLAMA

Komunikacja

Towarowa wciąż rozkopana!

Opublikowano 19 maja 2018, autor: Rafał Krzymiński

W sąsiedztwie dworca PKP chyba coś drgnęło, bo maszyna rozsypała piach na jezdni z zerwanym asfaltem. Urzędnicy są jednak sceptyczni!

Remont ulicy Towarowej na całym odcinku od skrzyżowania z ul.Wojska Polskiego do ul. Gimnazjalnej, ciągnie się już od roku. Miłe złego początki, bo tylko w pierwszych miesiącach robót, warszawska firma Export-Pribex pracowała zgodnie z planem. Wyburzyła kilka budynków, które przeszkadzały w inwestycji, stworzyła zarys ronda. Potem już było znacznie gorzej, bo popadła w kłopoty finansowe. Na domiar złego, brakowało ludzi i jak w grudniu Ukraińcy pojechali na święta, prace stanęły. Chodniki i miejsca parkingowe udało się dokończyć. Gorzej z nawierzchnią jezdni. W kwietniu pojawiła się niepokojąca informacja, że warszawiacy złożyli w sądzie wniosek o upadłość. Miasto zapowiedziało, że w trybie ekspresowym rozwiąże umowę z wykonawcą. Po kilku dniach wiceprezydent Jacek Milewski doniósł, że po dwóch długich spotkaniach z zarządem EXPORT-PRIBEX sp. z o.o. z Warszawy, miasto postanowiło dać firmie ostatnią szansę. Do zakończenia pozostało jeszcze ok. 25 proc. prac – zaznaczył.

Trzymamy rękę na pulsie!

W tym tygodniu udało nam się wypatrzyć kilku pracowników i maszynę, która rozsypała piach na jezdni. Czy to oznacza, że idzie ku lepszemu?

– Jedna jaskółka wiosny nie czyni – komentuje prezydent Wadim Tyszkiewicz. – W tej chwili, na placu budowy jeden pan pracuje, a trzech kolejnych podpiera się łopatą. Czekamy na rozwój sytuacji. Warszawska firma dostała ostatnią szansę, jeśli się z niej nie wywiążę definitywnie rozwiążemy z nią umowę. Spotkamy się w sądzie. Naliczymy też kary umowne – zaznacza.- Trzymamy rękę na pulsie.

Prezydent deklaruje, że o czasie zostanie ukończone centrum przesiadkowe i wyjadą na ulice autobusy wspólnej komunikacji gmin Nowa Sól-Miasto, wiejska Nowe Sól, Otyń, Kolsko, Siedlisko i Kożuchów.

Napisz komentarz »