REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Rodzice podarowali sztandar. Było wielkie święto!

Opublikowano 27 maja 2018, autor: Michał Szczęch

– Ten sztandar jest zasługą przede wszystkim rodziców ? podkreśla z dumą Katarzyna Wojtkowiak, dyrektor SP-3 w Nowej Soli.

To właśnie rada rodziców, z przewodniczącą Stellą Goławską na czele, postanowiła na jednym z zebrań: – Zbierzemy pieniądze!

– Sztandar to spory wydatek ? zauważa Przemysław Inglot, rodzic.

– Dlatego piekliśmy między innymi ciasta i organizowaliśmy kiermasze ? wspomina Monika Czyż. – Poszukaliśmy też sponsorów ? dodaje Urszula Wolańska.

I tym sposobem udało się uzbierać siedem tysięcy złotych!- A wszystko po to, by szkoła miała swój symbol, który jednoczy – zaznacza przewodnicząca Goławska.

Przedstawienie na cześć Tuwima

Poświęcenie sztandaru odbyło się w  piątek (18.05). W organizację uroczystości włączyli się też członkowie rady rodziców, uczniowie i nauczyciele.

Piątoklasiści pod okiem anglistki Lidii Blicharskiej-Pomorskiej i polonistki Janiny Gorzelanej wystawili przedstawienie o Julianie Tuwimie. Twarz tego poety ozdobiła sztandar. Przecież to patron szkoły. W Tuwima wcielił się Dominik Hutnik. Rola Czesława Niemena przypadła Bartkowi Szymczyszynowi. Rolę Hanki Ordonówny brawurowo odegrała Hania Szczepańska.

Nie zabrakło najsłynniejszych wierszy i bajek Tuwima, odtworzonych oczywiście przez uczniów. Kamila Grygolewicz, Julia Czajkowska, Judyta Gazińska i Nikola Opaluch wyrecytowały „Lokomotywę”. Kamila Gryglewicz wcieliła się również w rolę Grzesia Kłamczuszka, a Justyna Oleksiak w jego ciotkę. Maja Nowak i Szymon Borowiec zagrali wiatr, Janek Gajny słowika, Wiktoria Przybylska panią słowikową. Rola narratorów przypadła Radkowi Goławskiemu, Xawierowi Celebąkowi i Oli Kornalskiej.

Wszyscy mieli, tylko nie my

Rodzice przekazali sztandar na ręce dyrektor Wojtkowiak i uczniów. W skład młodzieżowej reprezentacji weszli: Marysia Pieczyńska i Roksana Rudnicka z 6a, Kinga Witos Adrianna Bogdanowicz z 6b oraz Maciek Hutnik i Wojtek Mikusiński z klasy 7.

Roksana była kiedyś na szkolnych uroczystościach pod pomnikiem. – I wszystkie szkoły miały sztandary, tylko nie nasza ? wspomina Roksana.

Nie tylko sztandar

Dyrektor Wojtkowiak zauważa, że rodzice angażują się w wiele akcji, że zawsze można na nich liczyć. Wystarczy rzucić hasło i są. Ostatnio na przykład sadzili kwiaty przy szkole, z własnej inicjatywy. Organizują imprezy. Wkrótce zrobią plac zabaw, odremontują też patio i aulę.

Napisz komentarz »