REKLAMA

Samorząd

Sesja jak rewia mody

Opublikowano 27 maja 2018, autor: Michał Szczęch

Na sesji w Otyniu na sali aż brakło krzeseł. Wprawdzie mieszkańcy nie przyszli (tradycyjnie). Przyprowadzono za to większość pracowników urzędu.

– Ale szpile! 12 centymetrów? – radna Marta Szczotka rzuciła do radnej Emilii Mikołajczak-Komar. Do „szpil” radna Komar ubrała czarną sukienkę z białym kołnierzykiem. Nadgarstek ozdobiła perłową bransoletką. Marta Szczotka postawiła na tunikę w kolorze butelkowej zieleni.

Radna Małgorzata Filipiak przyszła w białym kostiumie. Małe faux pas, bo cała na biało przyszła też burmistrzyni Barbara Wróblewska, która do sukienki przed kolano ubrała koronkowy żakiet.

Panie w wystrzałowych kreacjach, panowie w garniturach ? tak prezentowali się radni z Otynia w trakcie poniedziałkowej sesji, w trakcie której burmistrzyni Wróblewska odebrała absolutorium.

Pocałunki i gratulacje

Właśnie absolutorium było gwoździem programu. Może dlatego rozpatrzenie pierwszych siedmiu punktów obrad zajęło radnym… dwie minuty. Mowa między innymi o interpelacjach i zapytaniach (nie było wcale!).

– Krzysiu! Kwiaty! – rzucił ktoś z sali do Krzysztofa Gąsiora, szefa ośrodka kultury. – Pamiętam ? dyrektor skinął głową. – Ale pan ma super garnitur ? Aneta Smolicz, przewodnicząca rady, pochwaliła szare spodnie i marynarkę w kratkę. – Specjalnie na tę okazję ubrałem ? odpowiedział dyrektor Gąsior. I pobiegł po kwiaty do gabinetu Wróblewskiej. Bukietów dla burmistrzyni przygotowano aż siedem! W każdym kilkanaście białych róż (to  ulubione kwiaty pani burmistrz).

Radni jednogłośni

Później była burza oklasków. Najgłośniej klaskał Wiesław Szklarz, dyrektor szkoły w Niedoradzu. – Brawo! – krzyknął dyrektor Szklarz. – Mistrzostwo świata! Brawo!

Radni jednogłośnie przyznali absolutorium. Trzeba jednak wspomnieć, że trzech nie przyszło na sesję, a są to radni zawiązanej niedawno opozycji (Marcin Urbanowski, Renata Kempa i Ryszard Barański).

Następna sesja już w poniedziałek (28.05). Przyjść może każdy.

Napisz komentarz »