REKLAMA

Aktualności, Sport

Gwiazdy uśmiechnęły się do Adama!

Opublikowano 27 maja 2018, autor: Jakub Kłyszejko

„Mistrzostwo świata albo koniec kariery” – takie słowa wypowiedział niedawno Adam Stefanów. Skończyło się wicemistrzostwem i podtrzymaniem deklaracji. Jednak snookerzysta otrzymał dwuletni bilet do grona zawodowców!

Nawet on sam nie wierzył, że szczęście aż tak może się do niego uśmiechnąć. Adam podkreślał, że snooker wciąż sprawia mu radość, ale po wielu latach wyrzeczeń i ciężkiej pracy, chciał trochę zmienić swoje życie. Bez presji wystartował w mistrzostwach świata półzawodowców. Przywiózł srebro. Był o krok od uzyskania przepustki do Main Touru. Ostatecznie zakończył karierę. Jeden telefon zmienił jednak wszystko. Najwyższa światowa federacja przyznała mu miejsce na dwa lata w gronie 128 najlepszych snookerzystów świata. Zwolnił je Chińczyk Lyu Haotian, który po roku gry zagwarantował sobie stałe miejsce w elicie. Rywalami Stefanowa w gronie najlepszych będą m.in. Ronnie O`Sullivan, czy Mark Selby, najbardziej utytułowani gracze na świecie.

Sportowiec z Kożuchowa będzie pierwszym Polakiem w historii, który otrzymał status profesjonalisty na dwa lata. To wielkie wyróżnienie dla Stefanowa, który w najbliższych sezonach powalczy o wielkie pieniądze. „Jest to wyróżnienie na skalę globalną, takich kart praktycznie nigdy nie przyznawali żadnym zawodnikom, dla wyjaśnienia World Snooker to jak UFC w sztukach walki czy NBA w koszykówce… Nie mogłem odmówić i wracam do gry! To była bardzo kręta droga, ale spełniłem swój cel po jaki wyjechałem do Anglii 4 lata temu a ludzie mówili mi „Nie dasz rady, takich jak Ty są miliony”. Chciałem pokazać, że żadna praca nie hańbi, tym bardziej, jeżeli w życiu masz cel i do niego wytrwale dążysz” – to słowa Stefanowa.

Napisz komentarz »