REKLAMA

Wasze sprawy

Rycerskie MMA

Opublikowano 02 czerwca 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Ciężkie zbroje, piękne miecze i cała masa ekwipunku. Do Kożuchowa przyjechali najlepsi rycerze w naszym kraju.

Walki rycerskie to sposób na życie niektórych śmiałków. Istnieje Polska Liga Walk Rycerskich i to w jej ramach odbyły się zawody w Kożuchowie. Zabytkowe miasto już po raz 22. gościło najlepszych wojowników w kraju. Oprócz głównych walk, mieszkańcy i goście mogli zobaczyć m.in. warsztaty rzemieślnicze, pokazy konne, oręża, a także średniowieczny korowód i wielką rycerską wioskę.

– Bardzo się cieszę, że na turniej możemy zapraszać najlepszych zawodników w kraju – powiedziała Urszula Stochel-Matuszak, dyrektor centrum kultury Zamek w Kożuchowie – To profesjonaliści, którzy są również w kadrze Polski. Przyjechał do nas czterokrotny mistrz świata Marcin Waszkielis. Gościliśmy ścisłą czołówkę! Same zawody popularnie nazywane są rycerskim MMA. Oni walczyli naprawdę. Nie widzieliśmy nic wyreżyserowanego. Byliśmy przygotowani na ewentualne kontuzje. Na szczęście obyło się bez wypadków – podsumowała.

Dopisała pogoda i sobotnie (26.05) zmagania na kożuchowskiej fosie oglądało mnóstwo osób. Rycerska rozrywka okazała się strzałem w dziesiątkę, a mieszkańcy Kożuchowa byli pod wrażeniem ich występów.

Napisz komentarz »