REKLAMA

Sport

Zadecydował złoty gol Lewickiego

Opublikowano 02 czerwca 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Derby dla nowosolan! Arka kontynuuje wspaniałą serię meczów bez porażki. Trwa ona już sześć spotkań.

Arka Nowa Sól – Korona Kożuchów 1:0 (0:0).

Bramka: Lewicki (70).

Arka: Krajewski – Kubiak, Rytwiński, Reus, Graczyk, Nitka (od 46 min Rojek), Ajryś (od 75 min Kowalczyk), Dębiczak (od 46 min Romański), Wilczyński, Nazar (od 83 min Romaszko), Lewicki (od 88 min Wesołowski).

Korona: Długosz – Ukraiński, Latacki, Grochowski (od 62 min Sztopel), Iskra, Cieśla, Adamowski (od 71 min Rudnicki), Janik (od 71 min Hoc), Cygan (od 54 min Buganik), Dytko, Żak.

Żółte kartki: Graczyk, Ukraiński, Kubiak, Buganik, Romański.

Upalna pogoda nie zniechęciła sporej ilości kibiców od pojawienia się na nowosolskim obiekcie. Zarówno Arka, jak i Korona wiosną spisują się bardzo dobrze. To było widać od początku meczu. Drużyny grały ofensywnie i dążyły do wyjścia na prowadzenie. Bramkarze mieli ręce pełne pracy. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Później z każdą kolejną minutą lepiej wyglądali gospodarze. Korona ograniczała się do kontrataków, ale miała też swoje okazje. Przyjezdni mogli objąć prowadzenie, ale strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce. Kibice na pierwszego i jak się później okazało ostatniego gola, musieli czekać do 70.minuty. Arka przeprowadziła ładną, kombinacyjną akcję i dośrodkowanie z lewego skrzydła celnie wykończył Gracjan Lewicki. Już w doliczonym czasie gry nowosolanie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał obronił Michał Długosz, który chwilę wcześniej sfaulował rywala.

Powiedzieli po meczu:

Paweł Wilczyński (Arka): – Myślę, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo. W pierwszej połowie Korona miała trochę sytuacji, ale później to my wyglądaliśmy lepiej. Poukładaliśmy sobie grę z tyłu i potrafiliśmy udokumentować naszą przewagę. Mamy teraz bardzo dobrą passę i chcemy ją kontynuować jak najdłużej.

Michał Długosz (Korona): – Mieliśmy okazje, ale nie były one tak klarowne jak gospodarzy. Nowa Sól zasłużyła na wygraną. Była skuteczniejsza o tę jedną bramkę.

Napisz komentarz »