REKLAMA

Sport

Zabrakło dziesięciu minut

Opublikowano 02 czerwca 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Odra Bytom Odrzański ? Steinpol-Ilanka Rzepin 1:3 (1:1).

Bramki: Mac. Konsewicz (25) ? Mat. Stefanowicz 2 (13,82), Pawłowski (79).

Odra: Tyźlik ? Borowiecki, Lewandowski, Chłopowiec, Karbowiak, K.Konsewicz (od 75 min Gawlik), Łoboda, Wróbel, Kostrzewa, Mac.Konsewicz, Mi.Konsewicz (od 82 min Wojtkowiak).

Kartki:Kostrzewa dwie żółte i czerwona,

 

Przed tym spotkaniem z obozu Odry dochodziły głosy, że ważniejsze będą mecze z drużynami o podobnej sile. Taką na pewno nie jest czołowa ekipa czwartej ligi, która w sobotę (26.05) przyjechała do Bytomia Odrzańskiego. Ilanka wciąż przecież walczy o drugie miejsce w tabeli.Gospodarze zapewnili sobie utrzymanie w lidze, ale do samego końca chcą powalczyć o jak najlepszy wynik.

Dość szybko na prowadzenie wyszedł faworyt. Doskonałe dośrodkowanie ze skrzydła skutecznie wykończył Mateusz Stefanowicz. Nasi nie załamali się i walczyli o jak najszybsze wyrównanie. Nie musieli na nie długo czekać. Odra przeprowadziła bliźniaczo podobną akcję. Piłka trafiła do Macieja Konsewicza, a ten z bliska pokonał Artura Tumaszyka. Strzelony gol pozwolił uwierzyć gospodarzom we własne możliwości. Niestety w drugiej połowie drużynę osłabił Damian Kostrzewa. Podopieczni trenera Henryka Mazurkiewicza dzielnie bronili się aż do 79. minuty. Wytrzymywali napór Ilanki, która na różne sposoby próbowała sforsować ich defensywę. Damian Tyźlik skapitulował po raz drugi po strzale Andrzeja Pawłowskiego. Trzy minuty później wynik ustalił Stefanowicz.

Szkoda tej porażki, ponieważ przy odrobinie szczęścia Odra mogła pokusić się o wywalczenie przynajmniej remisu. To się jednak nie udało, a dzięki kompletowi punktów Ilanka wciąż walczy o pozycję wicelidera rozgrywek.

Napisz komentarz »