REKLAMA

Aktualności, Sport

Draczyński i długo, długo nikt!

Opublikowano 02 czerwca 2018, autor: FP

42-letni Adam Draczyński zdeklasował kolegów i w mistrzowskim stylu wygrał jubileuszowy Półmaraton Solan. Jego przewaga nad drugim zawodnikiem wyniosła aż trzy minuty!

To, że 35. Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego przejdzie do historii, wiedziano już przed startem. Wszyscy po cichu liczyli na to, że po zwycięstwo sięgnie ktoś z naszych biegaczy, bo bieg od lat zdominował Mikhaylo Iveruk, który w Nowej Soli zwyciężał aż siedmiokrotnie.

Samotność długodystansowca

Faworytem wyścigu był rewelacyjny w tym sezonie Adam Draczyński, który na linii startu zameldował się z siódemką. Jednak to, co „Draku” pokazał na trasie udowodniło, że nowosolanin nie musi korzystać ze szczęśliwych talizmanów, by deklasować rywali.

Gdy zegar pokazał 30 minut od startu, stało się jasne, że na półmetku biegu lada moment powinna pojawić się czołówka biegaczy.

Tymczasem gdy zza zakrętu wyłoniła się sylwetka Draczyńskiego, okazało się, że biegnie… sam. W pojedynkę pokonał pętlę na al. Wolności, po czym ponownie zniknął widzom z oczu rozpoczynając drugą połówkę biegu. Dwie i pół minuty później na półmetku pojawił się Adam Marysiak, a za nim kolejni zawodnicy.

Dobry prognostyk przed Malagą

Godzinę i jedenaście minut od startu, gdy część zawodników dopiero zaliczała półmetek, na al. Wolności ponownie pojawił się Draczyński, który nie niepokojony przez nikogo przekroczył linię mety uzyskując czas 1:11:25. Jak się krótko później okazało, w drugiej połowie biegu jego przewaga nad konkurentami wzrosła jeszcze bardziej. Drugi na mecie Jacek Stadnik pojawił się na mecie z czasem o trzy minuty gorszym. Podium zamknął krośnianin, Marcin Zagórny. Adam Marysiak uplasował się na czwartej pozycji, a piąty, podobnie jak przed rokiem, był Michał Fedorczak.

Tym sposobem „Draku” stał się pierwszym od 14 lat Polakiem, który tryumfował w nowosolskim półmaratonie. – Cieszę się, że zapiszę się na kartach Półmaratonu Solan ? mówił bezpośrednio po biegu. – Chciałem się sprawdzić, bo szykuje się do mistrzostw świata we wrześniu w Maladze. Będę tam walczył o złoty medal w półmaratonie ? zapowiedział.

Wśród pań tryumfowała Ukrainka Olena Surhno z czasem 1:24:50. Drugą kobietą na mecie była Sandra Nowak z Zielonej Góry, trzecią Anna Pogorzelska z Kożuchowa. I to właśnie jej przypadł tytuł mistrzyni powiatu nowosolskiego.

Spośród 613 zapisanych zawodników, sklasyfikowano 538.

Napisz komentarz »