REKLAMA

Komunikacja

Kombinują jak mogą?

Opublikowano 02 czerwca 2018, autor: Rafał Krzymiński

Wykonawca remontu ul. Towarowej nie przyjmuje do wiadomości wyrzucenia z placu budowy.

W ub. tygodniu pisaliśmy, że urzędnicy stracili cierpliwość do firmy Export-Pribex i podziękowali jej za współpracę. Prezydent Wadim Tyszkiewicz zapowiedział pół miliona złotych kary dla niesolidnego wykonawcy. Tymczasem, warszawiacy się nie poddają. Odesłali wypowiedzenie umowy i przysłali swoje pismo, w którym poinformowali o własnej rezygnacji z dokończenia inwestycji. – Powołują się na jakieś drobiazgi, bo szukają pretekstu – tłumaczy Tyszkiewicz. – To znana sztuczka kombinatorów. Gotowi są powiedzieć, że słońce za mocno grzało, dlatego im nie wyszło – ironizuje. – Ta sama firma nie wywiązała się z kontraktu na budowę ronda w Zielonej Górze i rozbudowę strefy przemysłowej w Żarach. Naszym sąsiadom też wysłali rezygnację. Cóż, tonący brzytwy się chwyta – kwituje.

Miłe złego początki!

Kilkukrotnie próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami firmy. Telefon milczał.

Przypomnijmy. Export-Pribex rozpoczął prace w maju zeszłego roku. Początki były obiecujące. Budowlańcy rozebrali kilka budynków, które stały na drodze inwestycji, stworzyli zarys ronda. Potem coś poszło nie tak. Zdarzały się tygodnie przestojów w robotach. Wystarczyło, że Ukraińcy rozjechali się do domów, a na budowie nie było żywego ducha. Udało się tylko ułożyć chodniki i wybudować parkingi.

Tyszkiewicz zapewnia, że o czasie zostanie ukończone centrum przesiadkowe i wyjadą na ulice autobusy wspólnej komunikacji gmin Nowa Sól-Miasto, wiejska Nowe Sól, Otyń, Kolsko, Siedlisko i Kożuchów.

Cała inwestycja – przebudowa ulicy i centrum przesiadkowe kosztują 4 mln 987 tys. zł.

Napisz komentarz »