REKLAMA

Samorząd

Marciniec kontra miasto

Opublikowano 02 czerwca 2018, autor: FP

Sąd zajął się sprawą wyrzucenia sekretarza miasta z pracy.

Pierwsza rozprawa odbyła się 25 maja. Krzysztof Marciniec domagał się unieważnienia rozwiązania umowy i powrotu do pracy. Na przeciwko niego usiadła Iwona Sondej-Barriga, radca prawny nowosolskiego magistratu.

Sekretarz zeznał, że otrzymał wypowiedzenie 1 marca, listem poleconym. – I nie zgadza się pan z przyczyną wypowiedzenia? – pytała sędzia Monika Dembowiak.

– Kwestionuję sposób doręczenia, gdyż przebywałem na zwolnieniu lekarskim. Uważam że doszło do naruszenia kodeksu pracy. Tym bardziej, że można było stwierdzić, że przesyłka była do mnie wysłana 15 lutego, o 16.49. Tego dnia cały dzień byłem w pracy, nie wręczono mi wypowiedzenia ? wyjaśniał Marciniec. Dodatkowo o 14.40, zostałem wezwany do wiceprezydenta Jacka Milewskiego. Usłyszałem, że nie widzi możliwości dalszej współpracy i oczekuje ode mnie złożenia wypowiedzenia, a jeśli nie, to on mi wypowie stosunek pracy. Poprosiłem o czas do dnia następnego, by skonsultować się z prawnikiem. Wiceprezydent odmówił. Powiedziałem więc, że takie wypowiedzenie złożę ? opowiadał Marciniec podkreślając, że wiceprezydent nie jest jego przełożonym o czym powinien wiedzieć zarówno on, jak i obecna wówczas radczyni. – Sekretarz podlega bezpośrednio prezydentowi miasta. Uważam, że wymuszając na mnie złożenie wypowiedzenia, wiceprezydent przekroczył swoje uprawnienia ? wyjaśniał sekretarz i zaznaczył też, że jako osoba słowna, wypowiedzenie złożył jeszcze tego samego dnia.

 

Żeby przeczytać więcej, kup „Tygodnik Regionalna” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 554

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »