REKLAMA

Wasze sprawy

Konsultacje krajobrazowe

Opublikowano 09 czerwca 2018, autor: (krzym)

W grudniu miasto, we współpracy z firmą doradczą Curulis z Poznania, rozpoczęło prace nad przygotowaniem ustawy krajobrazowej. Projekt uchwały określa zasady i warunki lokalizacji obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych i rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Jak mówiła w styczniu Regionalnej, Iwona Kubacka-Kazieczko, naczelnik wydziału architektury nowosolskiego magistratu, miasto zrobiło tzw. inwentaryzację reklam. Dzięki niej zidentyfikowano główne problemy pogarszające estetykę Nowej Soli. Najbardziej kłują w oczy hałaśliwe i bałaganiarskie szyldy.

Niechciane reklamy są też obecne, w szczególności przy wjazdach do Nowej Solu, skrzyżowaniach, na terenach prywatnych np. ogrodzeniach przy Dozamecie.

W projekcie uchwały miasto podzielono na cztery obszary: śródmieście, zabudowa wielorodzinna z usługami, zabudowa jednorodzinna i otwarte obszary oraz tereny produkcyjne i inwestycyjne.

Napisz swoją opinię!

Przyszedł czas na konsultacje z mieszkańcami i przedsiębiorcami. Projekt uchwały znajdziemy na stronie miasta – www.nowasol.pl, w zakładkach pliki do pobrania, projekt uchwały, załącznik graficzny i przewodnik po projekcie uchwały.
Mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą przekazać uwagi i opinie drogą elektroniczną do 30 czerwca, na adres: architektura@nowasol.pl
Napisz komentarz »