Ludzie, wydarzenia, Sport

Chcemy skatepark z dachem

Opublikowano 22 lipca 2011, autor: Dorota Drela

Na terenie Zielonej Góry i okolicy są cztery skateparki, Kaczy Dół na osiedlu Łużyckim, os. Pomorskie, Park Tysiąclecia i Drzonków. Żaden nie ma zadaszenia.

 – Zimą musimy jeździć na parkingach w marketach – mówi Arek Nowak (26 l.). – Często kończy się to ucieczką przed policją albo ochroną marketów. My tylko chcemy jeździć. Nie mamy swojego miejsca.

– Na Kaczym Dole to nie jest jazda – dodaje Łukasz Idzikowski (29 l.). – Tam często jeżdżą dzieci. Jak uda nam się nam tam dostać, to często spotykamy się z niemiłymi komentarzami mieszkańców osiedla. Bywało tak, że wieczorem w naszą stronę poleciała butelka po piwie. To złe miejsce, bo w środku osiedla. Najlepiej czujemy się w Parku Tysiąclecia, ale tam asfalt jest już chropowaty. Powoduje bolesne stłuczenia i zadrapania.

Kacper Jakubczyk na desce jeździ od ponad 10 lat. Od 4 bierze udział w zawodach ogólnopolskich.

– Mam sponsora. Na tym można zarobić – twierdzi. Chciałby być najlepszy i traktować to jako pracę. – Tylko jak mam to zrobić, skoro nie mogę trenować zimą. Mam ciągle uciekać przed ochroną marketów? Chcę się rozwijać – mówi.

Na zawodach europejskich za pierwsze miejsce można zarobić nawet 20 tys. euro. W Stanach Zjednoczonych to kwota ponad 100 tys. dolarów.

W Zielonej Górze na desce jeździ około 150 ludzi – tak twierdzą skateboarderzy.

– Jeżeli ktoś nie wierzy, to zapraszamy na zawody do Parku Tysiąclecia 30 lipca – mówi Ł. Idzikowski.

O pomysł zadaszenia zapytaliśmy władz miasta. Jeżeli powstanie, to na Kaczym Dole.

– Jesteśmy otwarci na propozycje – mówi Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry. – Cieszę się, że jest grupa młodych ludzi, którzy mają pasję. Sprawdzimy, ile to będzie kosztowało. Zadaszenie im się przyda. Wiemy, że zimą ciężko jeździć na tych obiektach, ale najpierw musi powstać projekt. Jeżeli chodzi o nową nawierzchnię, to postaramy się ją wymienić jeszcze w tym roku.

komentarz »
  1. JURA 0475 10 marca 2018 21:57 - Odpowiedź

    Moglibyście też zrobić skatepark za całe boisko asfaltowe na Kaczym Dole

Napisz komentarz »